Zimní pramínkování. Konečně!!!

Po dvou letech covidových opatření se vrátila opravdová vánoční atmosféra i do naší pramínkovské zahrady. Světýlka zářící u připravených stánků, vůně pečených klobásek od „sousedů“, děti honící se ve sněhu, ale hlavně pohodová nálada provázela letošní Pramínkování.

Stánečky byly naplněny k prasknutí různými dobrotami i drobnými věcmi, které děti a někdy i jejich rodiče vytvořili. Za sponzorské příspěvky, které jsme získali jejich prodejem, jsme se rozhodli podpořit prostřednictvím organizace Člověk v tísni ty nejpotřebnější.

Děti měly obrovskou radost z částky, která se podařila nashromáždit, a zodpovědně se rozhodovaly, co pořídit.  Bylo skvělé, že děti uvažovaly nad tím, co je pro lidi nejdůležitější – tedy mít vodu a jídlo. Také pro ně bylo podstatné téma změny klimatu Země (některé „Skutečné dárky“ mají označení „klima“). Vypsali jsme ty, které se dětem líbily ze sekce Obživa a Voda, a zvolili metodu hlasování pro jeden – ten nejdůležitější pro to dané dítě.

Když si děti umístily svůj bod k zapsaným vybraným dárkům, bylo jasné, že na celé čáře zvítězila Pumpa na čistou a zdravou vodu za 4 500 Kč. Tu jsme pak doplnili ostatními očárečkovanými dárky tak, abychom vyčerpali všechny peníze, které jsme měli k dispozici. Koupili jsme 2 ovečky, 2 kuřata, rybu i včelí úl a kanystry na vodu. A nejlepší na tom celém je, že se nemusíme ani o kuřata, ani o ovečky, a dokonce ani o včely vůbec starat. Studnu za nás také postaví nebo opraví někdo jiný a my můžeme myslet na ty lidičky, kterým naše skutečné dárky náleží, s pocitem, že jsme jim možná zachránili život.

Renata Štíbalová, třídní učitelka 3. třídy

Share This