Pramínkování pomáhá i potěší

Pramínkování je název pro vánoční jarmarky v Pramínku. Každá třída od první po devátou vyrobí nějaké výtvory nebo občerstvení, které pak prodává na svém třídním stánku. Na Pramínkování je moc fajn atmosféra. Vyrelaxujete se a popovídáte si se svými blízkými a přáteli a můžete si nakoupit vánoční dárky. Peníze, které vydělají děti na stáncích, věnují lidem, kteří je opravdu potřebují. Mohou je věnovat na záchranu pralesa nebo na jiné dobré věci.

Šestá třída investovala letos peníze do Mary’s Meals. Peníze jdou do dobrých rukou lidem, kteří je dají do afrických jídelen, protože jsou děti v Africe, které nemohou chodit do škol jako my. Místo chození do školy si shánějí potravu. Když jim ty obědy někdo zaplatí, mohou v klidu chodit do školy a být vzdělaní. Obědy pro jedno dítě na jeden rok stojí 500 Kč. Obědvají většinou ovesnou kaši.

Během Pramínkování se můžete přijít podívat také na koncert dětí z Pramínku. Sólisté jsou žáci Táni Soto Janošové, která je profesionální operní pěvkyně. Sborově zazpívaly děti také německé koledy.

Doufám, že jste se inspirovali a příští rok jste všichni zváni.

Emílie Michálková, žákyně 6. třídy

Share This