Vánoční jarmark 9.třída

9. třída se stejně jako v loňském roce velmi pečlivě a s velkým nasazením připravovala na vánoční jarmark (Pramínkování). Jak je v naší třídě již zvykem, na veškerém chystání těchto akcí se podílejí zejména samotní žáci, které se společně s asistentem snažíme vždy podporovat, ale i usměrňovat.

Rozhodli jsme se pro výrobu přírodní kosmetiky, zhotovení výrobku na 3D tiskárně, výrobu zdravé čokolády a výrobu drobného občerstvení, které se bude podávat na místě.

S výrobou domácí přírodní kosmetiky jsme začali již v loňském roce jako 8th cosmetics, letos příznačně přejmenované na 9th cosmetics.  Výrobu lesků na rty z kakaového másla, mandlového oleje, včelího vosku aj. jsme letos ozvláštnili papírovými tubičkami v černé a přírodní barvě, ale také jsme použili malé elegantní plastové obaly. Šumivé koule, jsme vylepšili mandlovým a avokádovým olejem.

Na 3D tiskárně jsme vytiskli stojánky na mobil či tablet v podobě různých zvířátek. Tento tisk byl velmi časově náročný a byla nutná velká disciplína a dobré plánování a rozvržení tisku.

Výroba čokolády obnášela drobné testování a dolaďování receptů. Nakonec vznikla velmi chutná veganská horká čokoláda jak z mandlového, tak z ovesného mléka a čokoláda z kakaového másla, kterou jsme posypali oříšky, či lyofilizovaným ovocem. Žáci také osobně doma napekli štrůdl a čokoládové brownies.

V neposlední řadě stojí za zmínku ručně šité polštářky, které o víkendech šily naše 2 žákyně. Ve škole je pak další žáci plnili a zašívali.

Žáci stihli při tom všem ještě také nachytat náš vánoční stánek, postavit stany pro 1. stupeň, odstranit sníh z hřiště a spoustu jiných věcí, za což jim náleží velké poděkování.

Vánoční jarmark se nese v duchu dobročinnosti. My jsme se spojili s maminkou našeho žáka, která neustále celoročně pořádá sbírky na pomoc nejrůznějším nadacím a organizacím, a rozhodli jsme se tak vybrat sbírku, která je s touto úžasnou ženou momentálně spojená. Jedná se o Ukrajinskou iniciativu Jižní Moravy z.s. Tato organizace pomáhá rodinám na území Ukrajiny, které jsou bez proudu, a to zakoupením čelovek a plynových vařičů. Žáci se rozhodli této organizaci věnovat celý výdělek, který na vánočním jarmarku utržili.

Markéta Kyloušková, třídní učitelka 9. třídy

Share This