Probouzení živočišné říše

Na jaře se probouzí nejen rostlinná část přírody, ale i ta zvířecí. A právě to bylo naším týdenním tématem v měsíci květnu. Většinu aktivit jsme zrealizovali na naší zahradě, což nám vůbec nevadilo, protože bylo krásné počasí a také to byla příjemná změna.

Děti během týdne tvořily ve výtvarném ateliéru včelky omotané bavlnkou, housenky z korálků, berušky namalované na kamínkách i motýly z ubrousků. Starší děti si užívaly plnění úkolů pro předškoláky jako například beruškové sudoku, grafomotorická cvičení nebo vymalovávání motýlů podle výsledků matematických příkladů. Na zahradě s pomocí lupy hledaly broučky a ostatní drobná zvířátka. Všechna jsme si společně pojmenovali a ukázali si je na obrázcích. Odpoledne jsme pořádali také závody housenek, které si děti samy vyrobily. Zajímavým projektem celého týdne byla výroba hmyzího domečku, na kterém pracovala celá třída společně. Děti si osvojily různé praktické dovednosti v dílně i na zahradě, díky kterým některé objevily svoje nové zájmy.

Cílem tematické části bylo rozpoznat a pojmenovat jednotlivé tvorečky, pochopit naši sounáležitost s živočišnou přírodou, její důležitou úlohu, proměnlivost a krásu.

Andrea Pospíšilová, třída Rybičky

Share This