Into the Wild with English Guide

V brněnské zoo se 12. dubna konala soutěž organizovaná studenty Gymnázia Brno, Slovanské náměstí, jejímž hlavním tématem byla zvířata, soutěžilo se ale v angličtině. Do zoo dorazilo celkem 54 týmů ze základních škol a nižších ročníků gymnázií z Brna a okolí. Za Pramínek soutěžily dva tříčlenné týmy, jeden z šestky a druhý ze sedmičky. Naše sedmačky vyhrály 3. místo a spolu s ním i zážitkový den v zoo pro celou třídu, který si společně užijí v červnu.

Tady je pohled jedné z našich úspěšných účastnic, Sofie Kylouškové:

V 9:00 jsme dorazily do zoo, došly jsme do budovy a dostaly jsme papíry a plánek zoo. Hned jsme se vrhly na první úkol, kde jsme poznávaly zvíře podle indicií. Na dalším stanovišti jsme luštily křížovku. A na třetím byla poznávačka. Byly tam úkoly s kroužkováním správných odpovědí a pak i úkoly trochu těžší, jako například poznávačka nebo křížovka. První úkol jsme zvládly bez problému. Pak jsme pokračovaly dál. Bylo celkem 21 stanovišť z toho 18 s kroužkováním správných odpovědí. Všechny úkoly byly v angličtině. Celkově nám to zabralo zhruba 3 hodiny. Akce se nám velmi líbila a jsme rády, že jsme měly možnost se jí zúčastnit. Za 3. místo, které jsme vyhrály, jsme moc rády.

Sofii Kylouškové, Adéle Koudelkové a Klaudii Konvičkové ze sedmé třídy gratulujeme a stejně tak si ocenění za reprezentativní účast zaslouží i František Bošek, Natálie Matuchová a Sára Häringová z šesté třídy. Organizátoři slibují opakování akce příští rok.

Hana Kučerová, učitelka angličtiny

Share This