Dobrodružství v Praze

Naše pátá třída Pramínku se vydala na školní výlet do Prahy nejen za historií. 5. 9. 2023 jsme nastupovali celá třída do vlaku RegioJet. Když jsme dojeli do Prahy, tak jsme šli nejprve do Dětského muzea a pak se ubytovali v Domě dětí a mládeže Klamovka. Každý den jsme chodili na večeři do nedaleké restaurace. Jídlo tam bylo moc dobré.  Snídaně nám připravovaly naše skvělé a šikovné paní učitelky a obědy jsme si dávali vždy ve městě. První večer jsme vyrazili na procházku po staré Praze. 

Druhý den nás čekalo překvapení. Paní učitelky nás vzaly do Vodafone PLAYzone Areny na Chodově. Po čtyřech hodinách hraní jsme jeli lanovkou na Petřín a potom jsme šli do zrcadlového bludiště. Večer jsme se projeli na lodičce po Čertovce. 

Ve čtvrtek jsme si užili prohlídku Pražského hradu. Viděli jsme hrobku sv. Víta a Jana Nepomuckého. Byli jsme ve Vladislavském sále a taky na místě, kde byla druhá Pražská defenestrace. Prohlídka skončila na Staroměstském náměstí pod Pražským orlojem. 

Abychom nerušili ostatní, tak jsme měli sluchátka, do kterých lektorka mluvila. Bylo to prima, protože lektorka nemusela křičet. 

Ve čtvrtek 7. září jsme v podvečer šli na procházku strašidelné Prahy, kde jsme strašidla potkávali a fotili se s nimi. Na prohlídku jsme vyrazili tramvají. Lektorka na nás čekala u sochy Karla IV. u Karlova mostu. Vyrazili jsme směrem do města. 

Zpět do Brna jsme odjeli v pátek po obědě a šťastní a plní zážitků jsme se po pár hodinách jízdy vlakem potkali na nádraží s našimi rodiči.

Výlet se nám moc líbil a děkujeme našim báječným učitelkám Markétě, Kláře a Katce za krásné zážitky! Moc jsme si to užili. Díky. 

žáci 5. třídy ZŠ a MŠ Pramínek Brno, o. p. s.

Share This