Začátek školního roku

V září k nám přistoupilo několik nových dětí, které se v průběhu měsíce plynule adaptovaly, začaly tvořit kamarádství nebo navázaly na ty z minulého roku z dětských skupin. Pomalu se děti seznamují s režimem dne. V ranním kruhu si často
zpíváme, takže naše Rybičky mají v repertoáru už několik písniček i básniček. Ateliér byl snad nejoblíbenějším centrem aktivit. Výtvory mají děti hrdě vyvěšené na nástěnkách.
Nezapomněli jsme ani na tvoření třídních pravidel. Je důležité, aby děti pravidlům rozuměly, proto jsme četli tematické pohádky, o kterých jsme následně debatovali. Navštívily nás studentky zubního lékařství s programem o dentální prevenci. Děti už tedy ví, jak správně čistit zuby – sluníčka a vláček – je to tak, Rybičky? Na vycházkách se děti učily, jak se správně chovat na ulici. Jedno slunečné úterý jsme i vyrazily na výlet k Žebětínskému rybníku.
S koncem měsíce přišel podzim. Sbírání kaštanů a žaludů na vycházkách nás moc bavilo. Ve školce pak děti přírodniny využily ke zkoumání a skládání.
Tvoříme, cvičíme, zpíváme a objevujeme. Těšíme se, co nás čeká následující měsíce.


Andrea Pospíšilová, třída Rybičky

Share This