Mikulášské sudoku

V rámci mikulášské nadílky jsme zorganizovali pro naše žáky aktivitu na podporu logického myšlení. Pro žáky byly připraveny listy se sudoku a logickými úlohami, které měly různé úrovně náročnosti. Byly připraveny materiály pro I. kategorii 1.–3. třída, pro II. kategorii 4.–5. třída, pro III. kategorii 6.–7. třída a pro IV. kategorii 8.–9. třída.

Luštění se uskutečnilo na 1. stupni přímo v pondělí 6. 12. v rámci center aktivit a na 2. stupni hned v úterý 7. 12. ve výuce matematiky. Žáci měli možnost pracovat jednotlivě nebo v týmu s kamarádem. Při řešení všichni zažívali inspirativní momenty a pěkně si procvičili svoje schopnosti při přemýšlení. 

Protože všichni byli svým způsobem úspěšní, obdrželi za svoji snahu odměnu v podobě pramínkovské tašky naplněné překvapením – bloky, deníky a sladkou dobrotou.

O přípravu pracovních listů, jejich tisk, vyhodnocení a zajištění odměn pro všech 175 dětí se s velkým nasazením a obětavostí zasloužili pan Vítězslav Koudelka a paní Hanka Koudelková. Za to jim patří obrovské poděkování a hluboký obdiv.

Děkujeme za tuto zajímavou příležitost a zpestření našich školních dní.

Helena Hlouchová, ředitelka

Share This