Aktivity Želviček

V září jsme přivítali v naší skupině další nové děti. Všechny krásně zvládly adaptaci na nové prostředí i na ostatní kamarády.

Děti si postupně zvykaly na pravidla dětské skupiny, učily se jména kamarádů, procvičovaly si zdvořilostní slůvka a hygienické návyky.

S tetami si udělaly semafory a také se naučili seřadit barvy na semaforu.

V teplém zářijovém počasí jsme s kamarády a tetami ze Žabiček pozorovali na zahrádce teplomilná zvířátka. Učili jsme se s nimi zacházet ohleduplně.

Dětičky si také trénovaly jemnou motoriku prostřednictvím kreslící tabulky, barevné modelíny a při volné hře ve třídě (stavebnice, puzzle, atd.) i venku a na pískovišti.

S tetami jsme tancovali, zpívali si a různě si procvičovali ručičky i nožičky, udržovali rovnováhu těla, naučili se první říkadla.

V říjnu si děti cvičily hravou formou levou a pravou stranu, zvířátka a jejich zvuky, rozlišovat ovoce, zeleninu, s důrazem na podzimní sběr ovoce a zeleniny, objekty kolem sebe, rostliny, počítat do 5 (některé i do 10, či 15), části lidského těla, dopravní prostředky, školní pomůcky, části oblečení, barvy a tvary – vše z pomůcek vytvořených tetami či určováním objektů prohlížením obrázkových knížek. Dětičky si také vyrobily zvířátka z kaštánků, podzimní skřítky lepily lepicí páskou, namalovaly si hrušku. Povídali jsme si o ročních obdobích i o tom, na co se těšíme zítra a co jsme dělali dnes a včera. Společně jsme dělali lehká logopedická cvičení, společně jsme si i hráli a četli si pohádky na dobrou noc.

Natália Dvořáková, chůva DS Želvičky

Share This