KaPoDaV

Miniprojekt Jedlá zahrada

Zapojení do projektu: (březen 2019 – červen 2020)

”Spolupracující škola” KaPoDaV

KaPoDaV nebo-li Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání je projektem Jihomoravského kraje. Jde o klíčovou aktivitu 2. PODNIKAVOSTÍ K UDRŽITELNÉMU ROZVOJI JMK, jejímž garantem je Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání. Konkrétně jsme se zapojili do produktu určenému pro základní školy, ke kterému máme blízko, a tím je Jedlá zahrada.

Produkt Jedlá zahrada

umožňuje žákům spolurozhodovat o podobě a úpravách školní zahrady tak, aby bylo možné co nejvíce využít jejích plodů ve školní i zájmové činnosti, ve školní kuchyni, při tematických a veřejných akcích. Součástí miniprojektu je naplánování konkréních změn na naší zahradě.

Změny na zahradě

se týkají výsadby a setí nových jedlých rostlin, ať už jde o zeleninu, bylinky nebo drobné ovoce, ale i o vytvoření podmínek pro zachycení dešťové vody potřebné k zalévání.

Celá škola

se podílí na miniprojektu – tedy žáci, jejich rodiče a pracovníci školy. Společně navrhujeme možné změny naší školní přírodní zahrady, které opět společně realizujeme. Sejeme, sázíme, okopáváme, zaléváme, zkoumáme a pozorujeme. V rámci projektu také využíváme „plody“ své práce, ať už společnou třídní ochutnávkou nebo dalším zpracováním, jakým může být vaření marmelád nebo chystání bylinkových směsí a jejich nabízení v rámci našeho charitativního jarmarku Zimní Pramínkování. A všechno nás to hodně baví .

Zapsala Renata Štíbalová

Share This