Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Září v první třídě

1. září jsme se všichni přivítali na zahradě, prošli "bránou" do první třídy a těšili se, co nás čeká. Hned první týden byl hodně náročný. No kdo si má pamatovat tolik "skřítkovských" jmen naráz .... a jak se vlastně jde do jídelny, kde si mám umýt ruce a kam vyhodit papírek?

Naštěstí jsme v bedně objevili spícího skřítka ŠKOLNÍČKA, který nám každý den ve svém dopise napovídá, co se bude dít. Tak třeba nám prozradil, že půjdeme na zahradu trhat bezinky a vyrobíme si z nich šťávu (neřekl nám ale, že budeme mít barevné flíčky až za ušima), nebo že začnou centra a vyčarujeme si nová písmenka.

Kromě skřítka s námi ve třídě bydlí i medvídek Ouško a rabbit Chocolate, ale ten neumí česky. Nevadí, my už totiž umíme mluvit i anglicky. Třeba když se nás zeptá, "what is your name?" každý ví, že si ten popleta zase nepamatuje naše jména. Nebo když řekne red colour, bereme do ruky červenou barvu.

Pondělky jsou moc prima, když si povídáme, co jsme zažili o víkendu, nebo když zpíváme s Eliškou o Pramínku. Taky už známe myšku Elvíru z klavíru.

Na čtvrtky se vždycky moc těší skřítek, protože si vymýšlíme zajímavá televizní vysílání. Třeba to o skřítcích školníčcích nebo o našem prvním písmenku O. Takové krásné pohádky by nevymyslel ani Karel Čapek, a to byl, panečku, nějaký PAN spisovatel!

A v pátek si s panem učitelem Marianem zacvičíme v Sokolovně....ani nevíme jak a je tu zase víkend.

Září nám uteklo nějak rychle....a co bude v říjnu?