Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Říjen v 1. třídě

Tak nám s podzimem přišel do naší třídy i skřítek Podzimáček. Prý se jen tak ohřát, ale já si spíš myslím, že už mu bylo venku smutno, když jsou teď děti víc ve škole než venku. S dětmi jsme sice chodily pozorovat stromy v naší zahradě a zašly si až k řece, ale skřítkové už byli všichni schovaní někde v teplíčku, tak jsme si alespoň nějaké vyrobili a o některých stromových skřítcích se dozvěděli z televizního vysílání.

Začátkem října jsme se nechali pasovat na čtenáře, protože to už skoro jsme. Známe všechny samohlásky a některé souhlásky, takže si umíme přečíst krátké věty o dětech z učebnice.

Na Slavnosti podzimních plodů jsme si to užili i s našimi rodiči. Nachystali jsme jim výborné lahůdky a připravili hostinu. Rodiče nezůstali pozadu a přinesli nám tolik dobrot, že některé se dojídaly ještě i třetí den. Společně jsme si ozdobili nový závěs bramborovými razítky, vyrobili lampionky, ozdobili pytlíčky na skřítkovský poklad a urovnali naše první pracovní listy do celoroční knihy.

Skvělé to bylo i na Lipce, kde jsme si užili jablíček, oříšků i zahrady a vyrobili si mošt, nebo ve VIDA, kde jsme prozkoumali kde co.

Těšíme se, co nám přinese náš třetí školní měsíc listopad.

 

lipka.jpg