Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Leden v 1. třídě

Protože se nám po prázdninách do školy moc nechtělo, zahájili jsme nový rok návštěvou výstavy ilustrátorky Vlasty Švejdové na Špilberku. To bylo prima. Čekaly nás nejen její krásné obrázky, ale i různé úkoly. Hledali jsme ilustrace k říkadlům, sestavovali jsme puzzle, ale zahráli si v převlecích i divadlo. Nakonec jsme si vyrobili masku a mohli spokojeně odjet do školy na oběd. To nám ten nový rok hezky začal!

Leden byl také ve znamení zimních sportů, a i když nám sněhu moc nenapadlo, přece jen nějaký byl. Někteří zatoužili vyjet se školním zájezdem na Fajťák a pořádně si zalyžovat, a všichni si po celý měsíc zkoušeli, jak to klouže na bruslích pod vedením pana učitele Mariana...a že jim to šlo!

Novinkou bylo také čtení i s malými písmeny a dokonce jsme si stihli napsat do písanky i naše první psací písmenko – e. V Matematice se už skoro všichni dostali do 2.dílu pracovního sešitu, z čehož měli opravdu velikou radost. Povídali jsme si o zaměstnání rodičů a čím bychom chtěli být my. Inspirací nám byl i Tadeáškův tatínek, který nám přišel vyprávět o svém povolání a přinesl i pár důležitých součástí vojenské výstroje, což ocenili hlavně kluci.

Na závěr nás čekalo naše první vysvědčení, na které se už všichni těšili.

leden_1_trida.jpg