Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Květen v 1.třídě

V květnu se nám počasí nejdříve mračilo a my jsme se báli, že nás promočí i při oslavě Dne Země s Rezekvítkem, ale nestalo se tak a mohli jsme se vydat s lovícími síťkami na hmyzáky a jiné bezobratlé žijící na naší zahradě. Potom jsme se raději přesunuli na kobercovou louku do bezpečí třídy a zahráli si na opylovače.

Uprostřed měsíce jsme si zatancovali na hudebním pořadu Tele – man. Představili se nám šikovní hudebníci se svými nástroji a užili jsme si i plno legrace. Pořadem nás provázel nejdříve německý barokní skladatel G. P. Telemann, jehož jméno využili hudebníci jako slovní hříčku, a později jsme si poslechli i skladby pro nás známějšího hudebního skladatele A. Vivaldiho.

Konec měsíce se rozzářil sluníčkem a my si mohli užívat návštěvu Lipky a program Léto v přírodní zahradě. Jako vždy to bylo celičké úžasné. Programem nás provázela Magdina mamka – Bylinkářka a její kolegyně – Vodní víla. Děti poznávaly bylinky všemi smysly a nejlepším z nich byla chuť v podobě čaje, který si uvařily v kotlíku nad ohněm. S Voní vílou prozkoumávaly všechny vodní prvky v zahradě a pozorovaly čolky. Jestli nevíte, jaký je rozdíl ve vývoji pulce žáby a čolka, tak se jich zeptejte, jsou už na tyto obojživelníky odborníky.

Zapsala puč Renata