Želvičky v listopadu a prosinci

V listopadu jsme si vytvořili domeček – Školičku, ve které jsme všichni spolu a hezky si spolu hrajeme. Pak za námi přijel Martin na bílém koni a jeho husy a přinesl nám vydatný sníh. Klouzali jsme se s tetami, stavěli sněhuláka a sněhové kopečky. Trénovali jsme si poznávání pojmů na obrázcích, zvuky zvířátek, barvy, počítání, dny v týdnu, členy rodiny, povolání, ovoce, zeleninu, hudební nástroje a opakovali jsme si, co jsme se naučili v předchozích týdnech. Povídali jsme si o ročních obdobích a o nadcházejícím zimním času.

V prosinci nás navštívil Mikuláš, naučili jsme se mikulášskou a vánoční písničku, ozdobili jsme si třídu a okna, která ve tmě krásně svítí, těšili jsme se na Vánoce i ve školičce a vyrobili dárek pro naše blízké.

Také k nám připlaval vánoční kapr, znovu jsme si procvičili prstíky s lepicí páskou a vyrobili si vánoční stromečky a vybarvili jsme si teplé čepice a rukavice. Tety si s námi povídaly o zimních svátcích. U toho všeho jsme si zpívali a také tancovali.

Děti si samy několikrát vytvořily skupinky, ve kterých si navzájem ukazovaly obrázky. Je to úžasný příklad spolupráce u takto malých dětiček, které se mají rády a rády si spolu hrají.

Natália Dvořáková, Dana Gricová, chůvy DS Želvičky

Share This