Výlety příměstského tábora Vzhůru do oblak

Ve středu a v pátek měl příměstský tábor na programu celodenní výlet pokaždé s jinou skupinou dětí. Oba dny se šlo do stejné oblasti, ale výlety se od sebe lišily směrem cesty, samotnou trasou a trochu i programem.

Ve středu jsme se tedy vydali se skupinou převážně menších dětí do Bílovic nad Svitavou, kam jsme se nejprve dopravili autobusem. Na cestě nás doprovázel také věrný pes Django. Naším cílem bylo následně najít cestu až na Hády, do tamního Lamacentra. Na děti čekalo několik různých šifer, jejichž vyluštění jim pomohlo najít cestu a směr na mapě. Cesta na Hády z Bílovic představovala souvislé, ale mírné stoupání, se kterým si děti i přes parné počasí hravě poradily. Navrchu na Hádech se před námi rozprostřel nádherný výhled na celé Brno, jako bychom se skutečně ocitli “v oblacích”. Zde jsme se po obědové a odpočinkové pauze vydali na naši poslední zastávku, do Lamacentra. Po krátkém strmém klesání jsme se dostali do areálu, kde nám průvodci centra umožnili kontakt se zvířatky, a to nejen s lamami. Děti si pobyt v areálu centra užily do sytosti, každý si udělal vlastní fotku a zbývalo jen dostat se na zastávku autobusu a odjet směr Bystrc.

Páteční výlet se staršími dětmi jsme naopak začali dopoledne v Lamacentru, kde byl pro nás připraven výukový program. Děti měly možnost se dozvědět spoustu zajímavostí o starodávné kultuře a životě jihoamerických Inků, vyzkoušet si postarat se o lamy, zahrát si hry a nakonec najít poklad. Po obědové pauze jsme se v poledne vydali z Lamacentra vzhůru k vysílači Hády. Cesta byla velice strmá, ale na vrcholu nás opět těšil nádherný výhled na celé Brno. Od vysílače jsme potom vyrazili přes zříceninu hradu Obřany dolů k řece, abychom došli na zastávku šaliny v Obřanech a odjeli zpět do školy.

Jakub Niesner

Share This