V únoru jsme v Rybičkách rozhodně nezamrzli

…na to se moc hýbeme.

Únor děti z Rybiček zavedl do center aktivit inspirovaných lesem, kde se setkaly se spoustou zvířátek. V duchu života v lese se nesl i masopustní karneval, na který děti přišly nastrojené v nejrůznějších krásných maskách.

Dále jsme se učili o tom, co máme dělat a jak se máme chovat, abychom byli zdraví. Pořádně jsme se rozhýbali, třídili jsme zdravé a nezdravé jídlo a určovali přiměřené a nepřiměřené oblékání.

Potom jsme šli ještě víc do hloubky a učili se o vlastním těle. Nastínili jsme si, jak tělo vypadá pod kůží. Děti například zjistily, kde mají srdíčka a mohly si uvědomit tlukot vlastního srdce. Také se třeba vzájemně obkreslovaly na velkoformátový papír.

A v posledním únorovém týdnu jsme se zaměřili na povolání. Obzvláště pak na ta, která děti nejvíce přitahovala. Děti se také vžily do role pracovníků v různých profesích a ostatní hádali, koho předvádí. Trochu jsme si pověděli i o práci policie, hasičů a záchranářů a o situacích, kdy je nezbytné je přivolat na pomoc.

Mimo budovu školky jsme si užili spoustu legrace se sněhem, včetně sjíždění svahu na nových lopatách, které měly nebývalý úspěch. Zimě zdar, ale už se s „rybčaty“ začínáme těšit na jaro!

Dominika Zelinková, třída Rybičky

Share This