První třída v září

1. září jsme se všichni přivítali na zahradě a děti poprvé vešly do své třídy. Hned první týden byl hodně náročný. No, kdo si má pamatovat tolik „skřítkovských“ jmen naráz…? A jak se vlastně jde do jídelny? Kde si mám umýt ruce a kam vyhodit papírek…?

Naštěstí jsme v bedně objevili spícího skřítka ŠKOLNÍČKA, který nám každý den ve svém dopise napovídal, co se bude dít. Prozradil nám, že si vyčarujeme nová písmenka, že už budou centra aktivit nebo že půjdeme na Lipku. A šli jsme.

Přestože nám počasí moc nepřálo a mokré jsme měli i ponožky, užili jsme si program s vílou Jabloňkou a jejím kamarádem skřítkem Ořešánkem.

Po svačince jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jabloňka „své skupince“ ukázala, jak využít opadaná jablíčka. Nejprve jsme je nadrtili, drť přendali do dřevěného lisu a do hrníčku chytali jablečnou šťávu – mošt. Byla to docela dřina, ale přípitek byl moc mňam. A pak honem za Ořešánkem – skupinky se vyměnily.

Ořešánek nám prozradil, jak obarvit kousky hedvábné látky přírodní barvou z listů vlašských ořechů.  A každý jsme si vytvořili svého skřítka. Ořešánek si pro nás připravil zábavná centra, kde jsme zkoumali, jak vypadají různé pecky, jakou udělají stopu, když je poválíme po hlíně, přebírali jsme je jako Popelka v pohádce, vytvářely z nich řady podle obrázku i mandaly podle své fantazie.

Celý program byl moc hezký.

Renata Štíbalová, třídní učitelka 1. třídy

Share This