Osmnáct chutí guláše

V Pramínku se opět potvrdilo, že vzájemné propojování dětí, jejich rodin a školy funguje naprosto skvěle. Čtvrteční podvečer 3. listopadu 2022 se na terase 4. třídy, kterou si mimochodem děti spolu s rodiči a paní učitelkami samy navrhly, svépomocí postavily a starají s o ni, odehrál velmi příjemný gurmánský festival. Nápad se zrodil na letošním třídním podzimním Dni rodiny a touha strávit spolu další odpoledne tentokrát nad dobrým jídlem se rychle přetavila v organizaci čtvrtečního Guláš festu 2022. A proč zrovna guláš? Tak nějak se v něm kombinuje pospolitost a chuť být spolu s osobitostí a individualitou – co rodina to jiný guláš. Což také ladí s tradičními hodnotami Pramínku.

Do ochutnávkové přehlídky se zapojilo 18 rodin a 18 různých gulášků, z nichž byl na závěr večera tajným hlasováním zvolen ten nejchutnější, a to guláš paní učitelky Kláry Hálové!

Děti se rodičům opět postaraly o kulturní požitky a zopakovaly svoje stínové divadlo s historickou tematikou, které mělo premiéru na Společenském večeru u příležitosti 25. výročí založení školy. Rodiče jejich skvělý výkon podkreslený atmosférou večerní zahrady ocenili ohromným aplausem. Kromě divadla měly děti nachystané i soutěže jako krájení cibule na čas, pantomimické předvádění jídel nebo poznávání podstrčených pochutin se zavřenýma očima.

Přátelská atmosféra a neformální společné zážitky všechny přítomné zase o trošku víc stmelily a nápady na další společné akce od dalších úprav zahrady až po adventní věncování na sebe nenechaly čekat. Třídní učitelka Markéta Hulánová to za všechny skvěle shrnula: byla to prostě splendidní mňamka! Prostě úchvatné odpoledne a večer ve škole, kam se díky přátelské a tvůrčí atmosféře těší nejenom děti, ale i jejich rodiče.

Eva Suchánková, maminka žáka 4. třídy

Share This