Hurá zpátky do školy!

Období domácí školy nám pomalu končí a začíná dobrovolný pobyt ve škole. Sice s rouškami a nezbytnými hygienickými opatřeními, ale opět po delší době ve společnosti spolužáků a učitelek.

O svoje pocity z domácí výuky a návratu do školy se s vámi podělí děti ze 4. B:

Doma to bylo fajn, ale není to takové jako ve ŠKOLE. Ve škole máme kamarády, naši paní učitelku, spoustu zábavných výukových her, naše paní asistentky. Zato doma máme co – jen nudu a domácí úkoly. T.

***

Doma jsem byl přes 2 měsíce a nejvíc se mi líbilo, že jsem mohl jezdit na chatu. Nelíbilo se mi, že jsem nemohl být s kamarády a stýskalo se mi po škole. D.

***

Bylo omezeno stýkání se s lidmi, kamarády, spolužáky – tak jsem se viděl (naživo) jen s jedním spolužákem, ale s jinými spolužáky taky přes WhatsApp. Vadila mi a pořád vadí rouška. Ve škole se víc soustředím, takže to beru jako výhodu. M.

***

Domácí škola byla celkem dobrá, ale někdy mi to nešlo. Úlohy mi šly a byly super (v učebnicích nuda, ale nevadí). Lepší je ale být s kamarády a s paní učitelkou Hankou, Lenkou a Slávkou. Být zavřený doma je nuda, ale NEMUSÍ SE VSTÁVAT! Ve škole je to stokrát lepší než doma. Pravá paní učitelka je trochu hodnější než paní učitelka, která supluje doma. Ve škole se dají hrát hry. Ve škole je to prostě super (i s rouškami). A.

***

Doma se mi pracovalo docela dobře. Každý týden jsme doma udělali kus matematiky, češtiny a dobrovolných úkolů. Doma mě bavily dobrovolné úkoly a videohovory, ale ve škole se mi pracuje líp. A taky mě to víc baví. Doma mně taky chyběli spolužáci a paní učitelky. B.

***

Doma se mi pracovalo dobře, ale ve škole se mi pracuje líp. Doma mě to bavilo, protože jsem mohla mít víc přestávek. Ale ve škole mě to baví víc, protože se můžu víc soustředit. A navíc ve škole si víc hrajeme. Prostě ve škole je to lepší. K.

***

Domácí škola byla fajn, ale nemá šanci proti normální škole. Má hodně plusů, ale i mínusů. Plusy doma jsou, že máme hodně času a učení si můžeme udělat za jeden den a pak už to nemusíme řešit. Ale doma třeba nebyly týmovky, učitelé, kamarádi a hlavně není škola v přírodě, na kterou jsme se těšili. M.

***

Podle mě je lepší být ve škole. Doma jsem ty úkoly psal sám… Tady je víc lidí. Učení ve škole je lepší. A.

***

Učení doma bylo ze začátku super, jenže pak to šlo dolů a dolů. Po měsíci a půl jsem se strašně těšil do školy. No a Teď jsme zase ve škole, ale jenom měsíc, protože budou letní prázdniny. K.

***

Za mě je mnohem lepší se učit ve škole než sám doma. Doma totiž nemůžu pracovat ve skupině a stýkat se s kamarády. Je super být zase ve škole. O.

***

Učení doma bylo super. Mohli jsme si určovat přestávky, kdy se budeme co učit a tak dál, ale chyběli mi paní učitelky a kamarádi. D.

***

Karanténa byla nuda, nechtělo se mi vůbec učit. Jsem rád, že už jsem ve škole. Jediná výhoda byla, že jsem nemusel mít roušku. Nemusel jsem chodit ven a nosit roušku. Hrozně se mi stýskalo po kamarádech. M.

***

Škola doma mi nevadila, celkem mě to bavilo. Udělal jsem si rozplánování týdne a šlo to jako po másle. Jediná nevýhoda byla, že ve škole se toho naučím víc. D.

Share This