Exkurze do Prahy očima páťáků

Nalezený deník

Našel jsem nějaký deník a chci vám přečíst, co je v něm napsáno. Je z mého mládí, kdy mi ještě bylo 11 let, ale teď už mi je 71 let. A nadpis je Exkurze do Prahy. V pondělí 16. 5. 2022 jsme měli sraz v 8:00 a odjezd vlaku v 10:09. Jeli jsme společností Regiojet a seděl jsem vedle Toma. Jakého Toma? No, asi nějaký kamarád z mládí. Ubytování bylo blízko pražského nádraží. Ubytovali jsme se a šli jsme ke Karlovu mostu, tam jsme se vyfotili a šli jsme do muzea na přednášku o Juditinu a Karlovu mostu. Paní nám říkala i o důležitých osobách té doby, kdy vládl Karel IV. Po návštěvě muzea jsme jeli po Vltavě a mávali jsme si s lidmi na Karlově mostě. Cestou jsme si vyfotili nutrie. K večeři jsme měli kuře s bramborovou kaší. No to bych dnes jíst nemohl, mám dietu. Ale dal bych si. Pak jsem si s Matějem povídal do noci a byla to velká sranda. No, to teď bych usnul hned! Pak chtěl Matěj spát, ale my jsme kecali, tak šel spát na stůl. Ale paní učitelky ho poslaly do postele. V úterý ráno byla super snídaně, po které jsme se sbalili a jeli vlakem ke Karlštejnu. Po prohlídce jsme se naobědvali a jeli vlakem zpátky do Prahy, kde jsme navštívili Hamleys a Primark. Mohl bych zase někdy vyrazit do Prahy a koupit si v Hamleys nějakou fajnovou hůlku. Jen aby mi na to vystačil důchod! Ve středu po snídani jsme šli do Národního muzea, které bylo hodně plné, protože byl den muzeí. No, teď by mě tam mohli vystavit jako exponát! Pak jsme se setkali s kamarádem paní učitelky kapucínem, který nás provedl po Praze. Na Pražském hradě proběhlo střídání stráží, které byly jako roboti. To teď jsou roboti všichni. Pak jsme šli do Valdštejnské zahrady, kde jsme hráli „hoňku“ a házeli si na trávě. Pak ale přišli policajti, kteří nás z trávy vyhnali. Pak jsme jeli metrem na večeři, po které jsme jeli na ubytování, kde jsme potom usnuli. Ve čtvrtek bylo více odpočinku, ale kolem desáté jsme vyšli po stopách Golema a bylo to hodně zábavné. Šli jsme i nejdražší ulicí, Pařížskou, kde bylo spoustu hezkých aut. Teď bych je viděl, tak rozmazaně, že bych možná ani neviděl, jak moc je hezké. Když už jsme měli všechna auta vyfocená šli jsme na oběd do jídelny u sv. Ludmily, kam jsme chodili i na večeře. To už bych teď asi neskousl! 😀 Poté jsme se šli podívat na mimina, Karlův most a orloj. Cestou na večeři jsme si koupili suvenýry. V pátek jsme jeli domů vlakem, kde byla lepší wifi než ve vlaku, kterým jsme jeli do Prahy. Teď už bych s sebou musel mít počítač, abych na něm něco viděl. Tak mě nakonec napadlo, že zavolám spolužákům a spolužačkám ze základky a uděláme si další výlet do Prahy!

Šimon Mazuch, 5. třída

 

Praha plná zážitků

Když se řekne „Exkurze do Prahy 2022“, vybavím si úžasný týden se školou plný zábavy, historie, chození, památek a zážitků.  
Nejvíc se mi líbilo procházení Malou Stranou s kapucínem Josefem Cyrilem.  
Poprvé jsem se podívala do Národního muzea, do katedrály svatého Víta, Vojtěcha a Václava a na Karlštejn.  
Jediné, co mě úplně nebavilo, byly cesty vlakem a vstávání. Jinak jsem si celou Prahu moooc užila. Užila jsem si ji tak moc i proto, že jsem věděla, že jsem se dostala na mé gymnázium snů. Proto jsem si poslední veliký zážitek se svou třídou chtěla co nejvíc užít.  
Druhý můj nejúžasnější zážitek bylo plavit se na lodičkách, vidět značky prastarých kameníků a pozorovat roztomilé nutrie. Z lodiček byla nádherně vidět Praha, Národní divadlo, trojspřeží, Sovovy mlýny a spoustu dalšího.
V Katedrála svatého Víta, Vojtěcha a Václava se mi nejvíce líbily vitráže. Vitráže byly velmi bohaté na barvy i na historické příběhy, které v nich byly zobrazeny.

Adina Šmikmátorová, 5. třída

Share This