Dvojden s Harry Potterem

Jedno z velkých přání většiny školních dětí je rozhodně výlet za Harry Potterem a jeho kamarády do bradavické školy čar a kouzel. A protože před Vánoci se stává, že sny se plní, dostali všichni naši druháčci a druhačky v posledním předvánočním týdnu jízdenku do Bradavického expresu, který odjížděl 16. prosince 2020 v 8:00 z nástupiště 9 a ¾ ze stanice Pramínek. Nastoupit mohli pouze cestující vybaveni odvahou zažít velké dobrodružství a zkoušet nové věci. 

Přes kouzelnou přepážku tak do vlaku prošlo 20 druhat, často převlečených do kostýmů svých oblíbených bradavických hrdinů. Někteří z nich si dokonce kvůli tomu vlasy nabarvili do weasleyovských odstínů nebo natočili do hermionských loken. 

Po nedlouhé cestě vlakem čekalo na naše cestující  na bradavicko-pramínkovkém hradě za pomoci moudrého klobouku rozřazování do 4 kolejí – Strigiformes (sovy), Mustela (hranostajové), Rangifer (sobi) a Vulpes (lišky) a poté malá zahajovací taneční slavnost. 

A nebyla by to pravá kouzelnická škola v duchu Pramínku, aby v ní chyběla centra aktivit. Proto na příslušníky každé z kolejí čekal zvláštní úkol – výroba hůlek z keramické hlíny, umíchání lektvaru ze zcela speciálních přísad a popis jeho účinků, výroba kouzelnického brka a záložky, potterovské počítání a vymalovávání a procvičení mozkových závitů pod taktovkou moudré sovy nad zapeklitými kouzelnickými úkoly. Uf! Nic snadného, ale to by v bradavickém Pramínku snad ani nikdo neočekával… 

Všichni mladí kouzelníci se se vším poprali se ctí, a to i v následujícím dni, kdy po cestě kohoutovickou oborou dostali za úkol si ve své kolejní skupince přečíst úryvek textu z Harryho Pottera a Kamene mudrců a následně jej ostatním předvést formou oživlých obrazů. Zhlédli jsme tak scénku s hadem prchajícím přes zmizelé sklo terária, dramatický zápas ve famfrpále i zápolení s děsivým trollem nebo průchod Harryho, Rona a Hermiony přes trojhlavého psa Chloupka hlídajícího průchod do tajemné komnaty. 

Na závěr jsme ještě ochutnávali umíchané lektvary a navzájem hádali jejich kouzelné účinky. 

Dvojden v duchu Harryho Pottera a bradavické školy čar a kouzel tak mohl skončit více než stylově. 

Věříme, že děti si ho užily a že se svými nově vypálenými kouzelnickými hůlkami budou kouzlit obezřetně a vždy s vědomím nekonečnosti své dětské fantazie. Neplecha ukončena. Dětská přání splněna. Vzhůru do nevšední každodennosti klasických pramínkovských školních dní. 

Kateřina Bukovjanová, Markéta Hulánová, Klára Hálová, 2. třída

Share This