Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 11. 2019

MŠ Předškoláci - Sokol

 
Dne 18. 11. se v TJ Sokol konala hodina tělocviku 5. třídy ZŠ Pramínek, které se zúčastnily také předškolní děti ze tříd Rybičky, Ptáčci i Koťátka. Sraz jsme měly 8.15, následně se děti převlékly do sportovního oblečení, vzaly si pití a přesunuly jsme se do tělocvičny, kde na nás už čekaly paní učitelky společně s dětmi ze školy.
Nejdříve jsme se přivítaly v kruhu, kde paní učitelka Jolana Tejkalová děti navzájem představila, a předškoláci se v neznámém prostředí už trochu otrkali. Rozcvičkou si děti protáhly postupně celé tělo. Na rozehřátí se proběhly při hře Rybičky, rybáři jedou, která je moc bavila, a mladší se vůbec neostýchali chytit se dětí ze školy.
Následně se děti podle přidělených nálepek rozdělily do družstev, ve kterých byly zástupci všech tříd. Paní učitelky společně se školáky připravily pět stanovišť, vysvětlily pravidla a co se teď bude dělat. Každé družstvo obsadilo jedno stanoviště, po chvíli, když se všichni vystřídali, se přesunuli na další.
Každý tělocvičný úkol byl zaměřený na něco jiného a pro zajímavost a originálnost děti stanoviště zaujaly. Pro mnohé novou zkušeností byl florbal, kde všichni dostali florbalové hole a míček, cílem bylo trefit se do branky, nebo projít slalom. Další stanoviště zahrnovalo kruhy, do kterých se děti zavěsily nohama, a houpaly se. Překonaly tak prvotní strach, který se u některých objevil i u trampolín při dalším úkolu. Zde bylo cílem přeskákat dvě trampolíny až na žíněnku. U všech stanovišť dopomáhaly předškolákům starší děti nebo paní učitelky. Další zábavnou činností byla hra s padákem, kdy se doprostřed hodily míčky, a děti se snažily, aby nespadly na zem. Podbíhaná pod padákem byla také hra, která baví mladší i starší. Posledním stanovištěm, bylo přejít nebo přelézt lavičky, kde na konci bylo úkolem trefit se míček do basketbalového koše. Lavičku lze překonat několika způsoby a děti samostatně vymyslely i další varianty.
Na závěr se všichni posadili na lavičku a paní učitelka přinesla truhlu s drobnými dárečky pro předškoláky. Všichni, kteří se pondělní hodiny tělocviku zúčastnili, odcházeli s dobrým pocitem z procvičení a poznání něčeho nového.