Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 12. 2016

Adventní Vídeň

Šesťáci 1. 12. 2016 navštívili adventní Vídeň. Cesta Regio Jetem uběhla jako voda. Po příjezdu do Vídně následovala cesta metrem, prohlídka historického centra (včetně chrámu sv. Štěpána a Hofburgu). Pak jsme se všichni přesunuli do Přírodovědeckého muzea, kde jsme dvě hodiny procházeli expozicemi muzea. Adventní trhy si šesťáci užili na náměstí Marie Terezie i před radnicí.

Terka: "Čtvrteční výlet do Vídně jsem si se spolužáky moc užila. Sice jsem byla na závěr už hodně unavená, ale stálo to za to. Navštívili jsme muzeum, kde jsme prošli výstavy týkající se vesmíru, seznámili jsme se s dinosaury, minerály a obrazy. Naše další kroky pak vedly k soše císařovny Marie Terezie. Naše poslední zastávka byla na vánočních trzích, kde jsme měli rozchod a mohli jsme si nakoupit něco hezkého. Já jsem si koupila dětský punč a k němu jsem dostala hrníček ve tvaru boty, který jsem si dovezla zpět do Brna. Zpáteční cesta metrem (v Rakousku to nazývají U-Bahn) byla náročná a už jsem se těšila domů. Celý den byl moc super. Neumím říct, co bylo nejlepší, líbilo se mně všechno. Chtěla bych paní učitelce moc poděkovat, že nás vzala za odměnu do Vídně. Rodiče mně řekli, že trhy v Drážďanech jsou taky moc fajn......."

Jáchym: " Líbilo se mi tam muzeum, velké trhy, metro a autobus."

Martin: "Ve Vídni mě překvapilo staré metro, ve kterém se musely otevírat dveře jako ve vlaku. Také se mi zalíbily staré tramvaje. V kostele (sv. Štěpána) mi to přišlo velmi zajímavé. Byl veliký a kostel s tak velkým stropem jsem ještě neviděl. Také se mi zalíbilo přírodovědecké muzeum. Zaujalo mě tam skoro vše."

Fotogalerie zde.