Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 9. 2016

Pasování prvňáčků na čtenáře v knihovně

Byl to veselý a slavnostní den. Do knihovny v  Bystrci šla celá třída spolu již podruhé, ale tentokrát na Pasování prvňáčků na čtenáře.

U vchodu nás vítal veselý šašek a v knihovně čekala krásná královna. Děti s napětím očekávaly , co  bude. Královna kladla všem různé otázky a  naše děti vždy obstály výborně. A  když se pak královna zeptala, jestli znají nějakou písničku, následovalo překvapení i pro nás učitelky. Naše děti se svorně behem chvilky dokázaly domluvit a zazpívaly písničku " Kdo jsi kamarád, tak pojď si s námi hrát". Tleskaly jsme až nás dlaně pálily.

Potom došlo na samotné pasování. Děti dostaly šerpu a dáreček a královna všem přiložila na rameno "opravdický pasovací meč". Nádherné bylo s jakou rytířskou elegancí poklekl Štěpán na jedno koleno před královnu.

A jaký dojem měly z pasování děti ?

Danielka: " Nejlepší byly lehké otázky paní královny", Fred : " Mě se líbil odznak, který jsem dostal", Julinka : " Líbilo se mi, že jsme se dohodly společně na písničce, že nám to tom řekl", Míša : " Jak jsme zpívaly", Tom : " Líbilo se mi, jak jsme si po pasování četli, jak přežít ve volné přírodě", Štěpán : " Jak jsme měly s dětma  volný čas, četl jsem si Harryho Pottera", Elenka : " Že nás chtěla královna vyhnat mečem,ale neudělala to".

 

Fotografie zde.