Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 1. 2018

Prosinec ve 3. třídě

A začal nám advent. Zapálili jsme si první svíčku a poslali si i první přání do vesmíru nebo kam kdo myslel. Pomalu jsme docestovávali v čase a dostali se až na vesnici, tak jak se na ní žilo před sto až dvě stě lety. Taková vesnice totiž skutečně existuje. Vydali jsme se, tentokrát ne balónem ale autobusem, na Veselý Kopec, kde nás přivítaly domečky jako z pohádky. Krásně nastrojené do předvánočního času nás zvali do sednic, kde nám o Vánocích našich praprababiček a prapradědečků vyprávěli průvodkyně a průvodci. Viděli jsme, jak se strojily stromečky, pokud vůbec nějaké už měli, jaké dárky dostávali, jak v domcích žili. Škoda jen že bylo na všechno tak málo času.

Druhý adventní týden nám rodiče Anežky, Mati, Františka, Maričky a Ondry Č. Připravili krásné překvapení. Přišli k nám do třídy, aby nám společně zahráli a zazpívali některé vánoční písně a koledy. Nedá se slovy vyjádřit, jak krásné to bylo, přejdu to tedy mlčením.

Vánoční pramínkování se vydařilo a rodiče nám svými sponzorskými příspěvky pomohli získat peníze a umožnili nám splnit si jeden ze snů – podařilo se nám koupit potřebným lidem nejen veselou kozu, roztomilou ovečku, kuřata, ryby, ale i včelí úl se včelami. Dělá nám radost, že můžeme alespoň tímto způsobem pomoci někomu, kdo nemá to štěstí, že může žít svůj život v hojnosti stejně jako my. Už druhým rokem se nám daří kupovat „SKUTEČNÉ DÁRKY“! (více na https://www.skutecnydarek.cz/)

Týden před Vánoci jsme navštívili Vánoční trh na „Zelňáku“, koupili si něco dobrého i něco hezkého a šli si povídat o Vánocích a jejich zvycích do městské knihovny.

V pátek před Vánoci jsme se ještě naposledy sešli ve třídě, zapálili si poslední svíci na adventním věnci, poslali si poslední přání, pojedli cukroví a potěšili se vzájemnými dárečky. Znovu se setkáme až v novém roce – roce 2018.

Zapsala puč Renata

 

Fotogalerie zde.