Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Prosinec v 1. třídě

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady ... naštěstí nám je nepřiváží náklaďák Coca-cola, ale pravý a nefalšovaný Ježíšek. Jenže prosinec nejsou jen Vánoce, ale také celé – pro děti tak dlouhé – období Adventu. My jsme si ho s prvňáčky krásně užili.

Na začátku měsíce k nám do třídy přibyl skřítek Zimáček, aby nás provedl obdobím Adventu. Navštívili jsme Diecézní muzeum a trhy na „Zelňáku“, upekli si vánočky a jiné tvary z kynutého těsta v Bystroušce, zimně jsme „pramínkovali“ za velkého potlesku rodičů ve Společenském centru Bystrc a slavili Vánoce s pejskem a kočičkou v divadle Radost...ale to už jsme skoro na konci. Ne, ne, ještě nesmíme zapomenout na nová písmenka, která jsme si vyčarovali, a že už umíme počítat s čísly do 7!

Jenže teď už tu opravdu máme poslední školní den před prázdninami. Je to den plný překvapení. Divadlo Na vlnce s tetou Jarkou nám předvedlo, jak je důležitá láska, pohostili jsme kamarády maminčiným cukrovím a už tu byl tolik očekávaný okamžik s dárky pod stromečkem. A představte si, že v té záplavě krásných dárečků, které jsme si navzájem přichystali, byl i skřítek Vánocníček, který se na nás tolik těšil, že nemohl dospat a omyl jsem si ustlal pod stromečkem.

prosinec_1_tride.jpg