Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 12. 2018

Prosincové stopy – 4. třída

Celý prosinec byl ve znamení Adventu a píšeme. Co se adventního času týče, užili jsme si ho zapalováním svíček na našem adventním věnci a zpíváním koled. Mikuláš přišel až 7. prosince a přivedl si s sebou několik děsivých čertů. Všechny děti naštěstí zůstaly na zemi a čerti se spokojili jen s paní učitelkou, kterou po chvíli dobrovolně vrátili. Asi se obávali, že by jim v pekle nastala vojna.

Výuku o Velké Moravě nám zpestřil program v MZM. Když už jsme byli ve městě, jukli jsme i na vánoční trhy a něco dobrého a pěkného si tam koupili.

10. prosince jsme se sešli na Zimním pramínkování. Proběhlo formou charitativního trhu v prostorách školní zahrady. Všude bylo plno světýlek a stánečků, koledy nám zazpívaly a zahrály děti s paní učitelkou Markétou a třídní kapela složená z našich rodičů, kteří si tentokrát přizvali na pomoc i některé své děti. My, prvňáci, druháci a páťáci jsme podpořili projekt Prales dětem a podařilo se nám zachránit 33 arů deštného pralesa J. Jupíííííí!!!!!!

Na šupiny jsme se hodně zblízka podívali mikroskopem na Vábio programu, který pro nás připravili v laboratoři MU. Vyrobili jsme si tam prima dárečky a dokonce i sníh.

Poslední týden před Vánoci jsme vyráběli svícny, krabičky na dárky, a hlavně nacvičovali Vánoční příběh, který jsme v pátek zahráli pro děti z první a druhé třídy. Moc se nám to vydařilo, a tak jsme mohli s klidným srdcem uspořádat pořádnou vánoční oslavu a podívat se na dárečky pod stromečkem. Těch tam zase bylo! To že jsme takoví hodňoučcí miláčkové.

Zapsala puč Renata

 

Fotogalerie zde