Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 1. 2018

Listopad ve 3. třídě

Začátkem listopadu jsme očekávali příjezd svatého Martina a vydali se ho společně s rodiči hledat do obory. Cestu nám zpříjemňovaly úkoly, které vedly k odhalení místa našeho setkání s Martinem. Krátká přestávka nás čekala u „prasat“, abychom zde mohli natréhovat přivolávací svatomartinskou píseň, a pak už hurá k vzácnému dubu. Na cestu jsme si pro jistotu rozžali lampiónky, které jsme si před tím vyráběli v centu. U starého dubu se nám skutečně zjevil Martin. Přihnal se na hnědém koni a předal nám sladké rohlíčky, o které jsme se mezi sebou podělili. Co asi znamenala ta barva koně? Snad ne Vánoce na blátě? Necháme se překvapit.

Na konci měsíce nás ještě čekaly dvě kulturní návštěvy. Vydali jsme se na Špilberk, kde jsme se na výstavě Stavba jako Brno dozvěděli mnoho nového o středověkých řemeslech a o podobě Brna v minulosti. Potom jsme šli obhlédnout jedinou do současnosti dochovalou bránu z původního brněnského opevnění – tedy bránu Měnínskou. Cestu jsme před odjezdem do školy zakončili u hambatého mužíčka na kostele svatého Jakuba.

Poslední listopadový den jsme se šli pobavit do divadla Radost. Nemohli jsme si přece nechat ujít Macha a Šebestovou – také žáky třetí třídy.

Zapsala puč Renata

Fotogalerie zde.