Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Duben v 1.třídě

Přemýšlím, co vše se v dubnu přihodilo. Snad na nic nazapomenu.

Kromě aprílového počasí, které nás nejdříve pořádně zahřálo, aby nás vzápětí zchladilo až pod bod mrazu, se nám podařila spousta husarských kousků. Během neobyčejně krátké doby jsme s pomocí našich neuvěřitelně šikovných rodičů Vojtíška, Ondry M., Klárky, Boríska, Bernýho, Haničky, Ivanky a Matýska vybudovali zážitkový chodníček s bylinkovým záhonkem, vyspravili jsme bylinkovou spirálu a pomalu nám na naši „zahrádečku“ přibývají staronové lavičky se stolky, které nám rukama šikovnýma restaurují mamka Ivanky a taťka Tadeáška. Lucinčini rodiče nám prořezali túje a máme tak na zahradě i nové domečky.
Všichni už poznáme zlatohlávky, kteří nás navštívili přímo ve třídě s Majdinou mamkou, a přišly s nimi i pakobylky, kterým se u nás natolik zalíbilo, že s námi už zůstaly.

Moc se nám líbilo u hasičů na přehradě a někteří se tam chtěli i ubytovat. Přestože počasí moc pěkné nebylo, užili jsme si ten den skvěle. Nejen s hasiči, ale i po cestě zpět. Zahráli jsme si „škatulata“ a pochovali si i dva malé králíčky, které nám přinesl pan zahrádkář, u jehož chatky jsme hráli.
Čarodějnice se čtvrťáky byly super. Nejdříve jsme zahráli rodičům anglická představení, a pak už jsme se vydali plnit čarodějné úkoly, které nás dovedly až k ohništi a buřtíkům.

Možná jsme trošku i četli, psali a počítali....málem bych zapomněla, už nám vylezly ředkvičky. Ještě chvíli a budeme sklízet.

duben_1_trida.jpg