Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 9. 2016

Červen v 1. třídě

1.června jsme oslavili MDD na naší zahradě. Čtvrťáci a páťáci si pro nás všechny ostatní třídy připravili indiánská stanoviště, kde jsme se učili indiánskou říkanku, tančili, cvičili se v obratnosti, lovili divou zvěř a dělali další zajímavé věci. Aby indiánů nebylo málo, vyrazili jsme na výstavu do Anthroposu, kde jsme se plavili s Kolumbem do Ameriky. Ve škole jsme pak pokračovali „indiánskými centry“ a na zahradě nám díky tatínkům vyrostlo týpí.

Prima akce, která nás v červnu ještě čekala, byla návštěva zahrady u Nelinky, kde nám mamka připravila zajímavé úkoly. Moc se nám to líbilo.

Ve škole nás navštívily studentky – zubařky a ukazovali jsme si, jak si správně čistit zoubky. Kdo chtěl, mohl si pomocí kouzelné vodičky vyzkoušet čistotu svého chrupu – to bylo ale fialových pusinek, ještě že to šlo vydrhnout kartáčkem J.

Na škole v přírodě nám pomáhali skřítkové z lesa, abychom vše zvládli a vrátili se ve zdraví domů.

Zbytek dní po návratu ze švp už utekl jako voda. Vyklízeli jsme třídu, tvořili skřítkovský obraz z kamínků, knoflíků, semínek a těstovin, měli hostinu, navštívili jsme Botanickou zahradu s tatínkem Anežky a sešli se při rozdávání vysvědčení

Zapsala puč Renata