Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 3. 2018

Březen ve 3. třídě

Březen

V březnu opravdu platilo, že vlézt za kamna se vyplatí. Kromě snad jednoho týdne opanovala naši zahradu pořádná zima, dokonce i slunečnicová semínka v krmítku vzala konečně za své, a mé původní plány – vrhnout se na úpravu našich záhonů – ztroskotaly a my vytrvali raději za těmi kamny.

Při občasném vystrčení našich nosánků to ale stálo opravdu za to. Výpravu za doktorem Sacharinem na Rozmarýnek jsme si užili všichni a tak výjimečné palačinky, které jsme si tam sami připravili, nikdo z nás před tím neochutnal. A protože nás „vaření“ dost bavilo, vrhli jsme se i na chlebíčky. Ty jsme nazdobili v pátek 23. 3. dopoledne a večer je už všichni ochutnávali na Společenském večeru. Vystoupení secvičené s paní učitelkou Danou na píseň Oliwer Twist se nám obzvlášť povedlo a další řádění s kamarády a rodiči na parketu jsme si pořádně užili.

V týdnu před Velikonoci jsme zašli do laboratoře Bioskopu, abychom se proměnili v pravé vědátory a pod mikroskopy prozkoumali peří a vajíčka se zárodky ptáků. Velikonoční cestu jsme si užili na naší zahradě, kde pro nás měli naši „parlamentáři“ připraveny úkoly, které jsme hravě zvládli a mohli si pak ve třídě vyčenichat perníček. Na závěr posledního školního dne před prázdninami nás čekalo bubnování na Drumbeny s panem Rollerem a svíčková v naší jídelně.

Zapsala puč Renata

 

 

Fotogalerie zde.