Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 1. 2019

Středeční ČTENÁŘ se 3. A

Již od počátku měsíce říjen nás pravidelně každou středu navštěvují žáci 3. A, kteří čtou svým novým kamarádům prvňáčkům. My se na společné chvíle vždy moc těšíme, protože si třeťáci nikdy nezapomenou přichystat poutavou knihu a malí školáci tak se zaujetím naslouchají či sledují text i obrázky. Rovněž si prvňáčci vedou svůj první čtenářský deník, v němž se starším kamarádem plní různé úkoly týkající se čtené knihy. Poslední středu před Vánocemi si dokonce prvňáci vyzkoušeli číst pro třeťáky svůj první text- pohádku O království. Za to je kamarádi moc pochválili.

A jak si užívají společné čtení třeťáci?

Vždycky se moc těším na Čtenáře. Všechny děti, kterým jsem zatím četla, mě hezky poslouchaly. V měsíci říjnu jsem četla Filípkovi, v listopadu Klárce a v prosinci čtu Janičce. (Zuzanka)

Chodím do první třídy ráda. Vybírám knihy, které se mi líbí, a myslím si, že by se mohla líbit i dětem, kterým čtu. (Peťa)

Mám rád čtení a tak mám rád i čtení prvňákům. Čtu Bob a Bobek na cestách a chválím za naslouchání Vojtu. Je klidný a naslouchá. (Max)

Vždycky se těším na to, až budu číst Matýskovi. Nevím, jaká knížka se mu líbí. Z těch, co jsem četl, se mi nejvíce líbí Kvak a Žbluňk. (Míša)

 

Fotogalerie zde.