Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 6. 2019

Dobrodružství Robinsona Crusoa, aneb škola v přírodě 2019

Dobrodružství Robinsona Crusoa, aneb škola v přírodě 2019

Naši malí námořníci se vydali na dalekou plavbu. Cestou je přepadlo špatné počasí, bouře, déšť a vlny, které ani sami Robinsoni ještě nezažili. Shoda nešťastných událostí způsobila ztroskotání lodi a nebohé Robinsony moře vyplavilo na březích opuštěného ostrova někde v širém moři.

Ti, se ani přes veškerá úskalí divokého a tajuplného kousku pevniny nevzdali. Celý týden bojovali o přežití. Dokázali si z dostupných materiálu postavit přístřešky, vyrobili si deníky, do nichž zapisovali

svá dobrodružství. Zároveň se poprali s hladem a podařilo se jim ulovit mnoho ryb a krabů, kterými si naplnili bříška. Neztratili se ani v nočním přechodu divoké džungle, kde jim spojencem na cestě byly přátelské světlušky. Malí Robinsoni se dokonce setkali i s Pátkem, se kterým dováděli, hráli hry, koupali se a luštili starodávný jazyk domorodců. Čas ale plynul a dobrodruzi se rozhodli, že se chtějí vrátit do svých milovaných domovů, a proto si začali stavět vory a plavidla, které by se pokusily zdolat vlny oceánů. Na palubu si nabalili zásoby, poklad tajemných domorodců, ušili si pytlíčky, do nichž dali cennosti a vydali se vstříc svému osudu. Naštěstí vlny byly příznivé a odvážné trosečníky zavedly zpátky do svých domovů.

Uvidíme, co dalšího ještě Robinsoni zažijí.

Puč Libuška

 

Fotogalerie zde.