Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 1. 2019

Den s prarodiči

Vánoční období je jedno z nejkrásnějších v roce. Lidé by si měli dělat navzájem radost, být k sobě milí, užívat si přítomnost jeden druhého. Společně s prvňáčky jsme se rozhodli, že pozveme k nám do třídy naše prarodiče. Přáli jsme si, aby dopoledne prožili s námi v duchu vánočním, poklidném a radostném.

Úternímu dopoledni přecházelo písemné pozvání, které si děti samy vyrobily a napsaly všechny nezbytné údaje, které by taková pozvánka měla obsahovat.

Den D konečně přišel. Přijely babičky i dědečci z blízkého okolí, někteří dokonce neváhali kvůli svým vnukům urazit i několika hodinovou cestu. Ve třídě jsme se sešli v 8:00 hodin a dopoledne jsme tak mohli zahájit. S dětmi jsme zpívali písně z ranních kruhů, které vystřídaly maňásková divadla. Divadélko bylo pro děti premiérou. Vše si připravovaly samy (kulisy, dialogy, scénáře) společně ve skupině. A tak prarodiče pobavili pohádkami O Červené Karkulce, O Smolíčkovi, O perníkové chaloupce a Budulínkovi. Po divadle jsme vyzvali babičky, dědečky, aby nám povídali o tom, jaké to bylo, když oni sami chodili do školy, co vše se za ta léta změnilo, na co rádi vzpomínají. Ke společné radosti se nám na křesle vystřídalo mnoho prarodičů a děti se zaujetím poslouchaly vyprávění, která byla velmi poutavá. Na programu pak byla připravená tvořivá i zážitková centra, která si děti společně

se svými blízkými procházely a plnily nejrůznější úkoly. K perfektní vánoční atmosféře přispěly rovněž všechny voňavé pochoutky, které nám babičky nebo maminky napekly a my tak měli opravdu nezapomenutelné dopoledne.

 

Všem moc děkujeme smiley

Fotogalerie zde.