Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 1. 2019

Základy golfu

Ve školním roce 2018/2019 naše škola nabídla jako novinku nepovinný předmět Základy golfu. Nepovinný předmět je zařazen do ŠVP ZV „Pramínek“ pro žáky  1. stupně s časovou dotací 2 hodiny za čtrnáct dní. Cílem předmětu je žáky vést k pohybové aktivitě, jako nedílné součásti našeho života. Předmět je zaměřen na rozvoj pohybových dovedností dětí a vede je k poznání sama sebe po stránce fyzické i psychické. Žákům nabízí sportovní aktivitu, o kterou by se mohli dále zajímat, a ukazuje jim možnosti smysluplného využití jejich volného času.

Předmět probíhá díky projektu Se školou na golf, který zaštiťuje Česká golfová federace. Projekt poskytuje prostředky na zajištění trenéra, zapůjčení golfových holí, tréninkových pomůcek, simulátorů a využívání golfového hřiště. Podle aktuálních sezónních podmínek využíváme v letním období DRIVING RANGE ŽABOVŘESKY a v zimním období INDOOR Kaskáda na výstavišti (pavilon H), případně prostory Golf Resortu Kaskáda. Sportovní vybavení (hole, míčky) zapůjčuje GK Žabovřesky.

Naše tréninky probíhají pod vedením předního českého profesionálního hráče - Adama Studeného. Každý trénink začne golfovou rozcvičkou, pak následuje seznamování a osvojování nových pohybových aktivit jako je golfový švih, odpal, puttování. Zároveň se učí pravidla golfu a dodržování golfové etikety. Děti odcházejí z tréninku nadšené a plné dojmů.

Česká golfová federace získala pro školy, které jsou zapojené do projektu Se školou na golf, další skvělý bonus. Každé dítě dostane k dispozici na sezónu zcela nový dětský set Wilson.  Set je pořízen díky poskytnutým prostředkům z Nadace Hanuše Goldscheidera pro Český golf. Sety budou dětem slavnostně předány 18. 1. 2019 v prostorách naší školy za přítomnosti koordinátora projektu Se školou na golf pana Josefa Karase, pana Tomáše Kroupy z Golf Resortu Kaskáda a trenéra Adama Studeného. Děti pak budou sety využívat při výuce a mají možnost si je zapůjčit domů na trénování mimo školní výuku.

Děkujeme za poskytnutou příležitost děti pohybově aktivizovat a dopřát jim nové zážitky a poznání možností.

                                                                                         Mgr. Helena Hlouchová

                                                                                                           ředitelka ZŠ a MŠ Pramínek, o.p.s.

 

Fotogalerie zde