Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 6. 2017

VÝLET KITTSEE

24. května se uskutečnil příjemný jednodenní zájezd do čokoládovny Kittsee v rakouském malém městečku, kde po dlouhou dobu funguje rodinná firma na výrobu čokolády. Ta nás s dětmi velmi bavila a přiznám se, že nejen děti, ale i my paní učitelky, jsme si doslova vychutnaly obchůdek s prodejem všelijakých čoko laskominek.

Po krásném sladkém ránu, jsme se autobusem přepravili do Bratislavy, hlavního města Slovenska, kde na nás čekala v přístavišti výletní loď „Žilina“, která nás povozila po vlnách Dunaje a my tak mohli nasávat krásu Bratislavy. A že bylo co obdivovat.

Dále jsme se vydali na cestu do maďarského historického městečka Sopron, kde jsme si stihli i vytáhnout pláštěnky, které jsme však vzápětí zase schovali, protože vykouklo sluníčko, které nám cestu zpříjemňovalo až do konce naší prohlídky. V městečku jsme mohli obdivovat spoustu krásných kostelů, náměstíček, muzeí, kouzelných uliček či židovských synagog. Příjemné bylo, že jsme si našli čas i na zmrzlinu nebo na nějaký ten suvenýr. No, a protože den byl opravdu velmi podařený, se zážitky a příjemnými dojmy jsme se vraceli zpátky do Brna a už teď se těšíme na další rok. 

Zapsala puč Libuška

 

Fotogalerie zde.