Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 11. 2017

Tématické setkání - Mgr. Jiří Halda

Vážení rodiče,

připravili jsme pro vás další tematická setkávání v rámci projektu „Vzděláváme společně“ a navazujeme tak na úspěšné semináře pro rodiče, které se uskutečnily v loňském roce. Tentokrát bude našim hostem skvělý z oblasti výchovy a vzdělávání předškolních dětí Mgr. Jiří Halda. Součástí setkání bude i prostor na diskuzi a dotazy.

Anotace setkání:

· základy emočního a sociálního vývoje dětí

· význam klíčových rituálů pro život

· role v rodině a jejich synchronní vazby

· 16 maličkostí, na které bychom při výchově dětí neměli zapomínat

· diskuze, dotazy

Vývoj emočního a sociálního zrání má svoje zákonitosti a je rizikové je podceňovat. Mozek je orgán, který má svoje obecné a svoje individuálně specifické potřeby a je třeba naučit se mít k těmto odlišnostem respekt. Je třeba stále trpělivě vysvětlovat, že dítě se nerodí jako nepopsaný list a že rozvoj a podpora jeho potenciálu je zárukou jeho úspěšného a užitečného života. Zároveň je třeba pamatovat, že skladba potřeb má svoji strukturu a významné je i respektovat pořadí vývoje potřeb a pamatovat na odlišnosti pohlaví. "Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě” (základy emočního a sociálního vývoje dětí, význam klíčových rituálů pro život, role v rodině a jejich synchronní vazby).

· Role v rodině

Termín: 25. 10. 2017 (středa) v 16.30 hodin

Lektor: Mgr. Jiří Halda

Jiří Halda je speciální pedagog a personální poradce. Zaměřuje se především na problematiku výchovy dětí, předškolní zralosti a procesů učení. V personálním poradenství se specializuje na vztahy, vnitřní ladění a osobnostní náhled.

· 16 maličkostí, na které bychom ve výchově neměli zapomínat

Termín: 30. 11. 2017 (čtvrtek) v 16.30 hodin

Lektor: Mgr. Jiří Halda

 

Semináře jsou zdarma, drobné občerstvení je zajištěno. Místem konání obou seminářů je budova Heyrovského 11, prostor 2.A třídy (vstup naproti dolní branky MŠ).