Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technické mateřské školy

PROJEKT TECHNICKÉ MATEŘSKÉ ŠKOLY

 

Oblast podpory: Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení
zahájení projektu: 01. 05. 2014
ukončení projektu: 30. 06. 2015

 

Učitelky naší mateřské školy jsou od září 2014 zapojeny v projektu zaměřeného na vzdělávání učitelek mateřských škol. Projekt je podporován z finančních prostředků EU. Operační číslo programu CZ. 1. 07. Žádost předložil JAIP, o.p.s. v partnerství s ČMA, o.s., IRER, o.p.s., Prefa Kompozity, a.s., a Societas Rudoplphina,o.s. Cílem projektu je připravit učitele MŠ k tomu, aby dokázali podporovat rozvoj technických dovedností dětí a upoutali zájem o techniku. V jarních měsících budou probíhat ve třídách naší mateřské školy exkurze učitelek, které se účastní teoretického vzdělávání z krajů Jihočeského, Pardubického, Plzeňského a Jihomoravského). Tato oblast technické činnosti není našim učitelkám neznámá. Již v roce 2012
obdržela ZŠ a MŠ Pramínek, o.p.s. za spolupráci v této oblasti CENU TECHNOLOGICKÉ AGENTURY CR. Děti, které činnost započaly v mateřské škole jsou nyní žáky 4. ročníku základní školy.

Učitelky v našich třídách mateřské školy společně s dětmi v centrech aktivity Dílna, Pokusy, Ateliér se zaměřují na vyrábění. Děti si tak osvojují činnost s pracovními nástroji, jak měřit podle šablony, vytvářet přímky podle pravítka, šroubovat, stříhat a spolupracovat, komunikovat o činnosti, navrhovat další možnosti činnosti. Na závěr si děti s vyrobenými nástroji zahrají, zatančí a zazpívají.

Zapsala PaedDr. Božena Havelková