Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brněnská škola Pramínek otevřela na své zahradě nové travnaté hřiště

Brněnská Základní škola a Mateřská škola Pramínek, o.p.s. otevřela v pátek 29. dubna další Oranžové hřiště v Jihomoravském kraji. Zbrusu novou travnatou sportovní a hrací plochu využijí v průběhu vyučování její žáci a při zájmových činnostech a víkendových akcích i široká veřejnost. Nadace ČEZ podpořila vybudování hřiště 200tisícovým příspěvkem.

Nejnovější jihomoravské Oranžové hřiště se nachází na pozemku školní zahrady v Brně Bystrc. Základní škola a Mateřská škola Pramínek, o.p.s., kterou navštěvuje 220 dětí a žáků, dbá na individuální přístup ke každému z nich, integraci dětí s handicapem do většinového kolektivu i maximální spolupráci s rodinou. „Rodiče našich žáků nám spolu s učitelským sborem sami pomáhali s přípravnými pracemi na školní zahradě. Naším společným cílem a přáním je totiž kromě kvalitního vzdělání zejména zdraví a spokojenost dětí, k čemuž nové místo, kde si mohou v průběhu dne hrát, zasportovat a aktivně odpočinout, rozhodně napomůže," sdělila zakladatelka ZŠ a MŠ Pramínek, o.p.s. Eliška Kovářová.

Otevírací doba travnatého hřiště bude shodná s otevřením školy, školky a družiny. Prostor bude moci sloužit sportovním a společenským akcím pro širokou veřejnost. Na jeho vybudování brněnská škola vynaložila zhruba 280 tisíc korun, z toho více než dvě třetiny pokryl nadační příspěvek.
 
Od svého založení v roce 2002 pomohla Nadace ČEZ vybudovat více než 330 dětských a sportovních hřišť částkou přesahující 300 milionů korun. „Zaujal nás jedinečný přístup školy ke vzdělání a integraci všech dětí bez rozdílu i její vynikající vztahy s rodiči žáků. Snaha formovat jejich vzdělání i osobní rozvoj s důrazem na individualitu každého z nich, si rozhodně zaslouží plnohodnotné zázemí pro aktivity, které jí k tomu mohou pomoci," uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Mgr. Jana Štefánková
Skupina ČEZ

Fotografie zde.