Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděkování

Exkurze do OVOCENTRA
 

Děkujeme rodičům Mikuláše Blaštíka za uhrazení dopravy na exkurzi do OVOCENTRA ve Velkém Meziříčí. Pro děti byla přichystána prohlídka s ochutnávkou ovoce a džusů. Dalším skvělým zážitkem byla prohlídka zámku. Všichni si výlet parádně užili.

 

Milí rodiče,

moc Vám děkujeme, že jste s námi sbírali pet-víčka a pomohli tak získat prostředky na zakoupení polohovacího vozíku pro Míšu. Protože se v poslední době stává, že firmy víčka nechtějí vykupovat a současná akce je ukončena, nebudeme víčka nadále shromažďovat ani my ve škole. Před třídami zůstanou umístěny jen kontejnery na hliníkové plechovky. 
Drobný elektroodpad, cartridge a tonery můžete stále předávat třídním učitelům a vybité baterie zanechávat v krabičkách u tříd. Letos se nám podařilo za tyto nebezpečné odpady získat 900 bodů, které jsme vyměnili za lepidla pro školku a fixy na tabuli pro školu.
květnu se uskuteční sběr papíru, budeme rádi za každý papírový příspěvek. Z podzimního sběru byly zakoupeny tři ovocné stromky, které naši šesťáci zasadili za budovou školy. Další výtěžek bude věnován na zakoupení krmiva a podestýlky pro králíky, které chová naše školní družina.
Děkujeme, že s námi chráníte svět a učíte to i Vaše děti
puč Renata Štíbalová
 
Na závěr ještě tlumočím poděkování rodiny Míši:
 
Tímto Vám chceme všem moc poděkovat za pomoc při sběru víček pro naši dceru Michalku. Za výtěžek z víček byl pořízen speciální polohovací vozík a rehabilitační pomůcky, které Michalce zpříjemní již tak komplikovaný život. Celá rodina děkuje každému, kdo se byť jen trochu zapojil do sbírky.
Velké díky Vám všem
Havlíčkovi

 

Milí rodiče,

kdo jste dnes odpoledne navštívili naši zahradu, nemohli jste si nepovšimnout obnovených skalek na zídkách, které pro nás obnovili paní vychovatelky společně s některými družinovými dětmi.  Věřím, že Ti, kdo do naší zahrady vložili kus své práce, ji budou opatrovat a chránit, ale protože ne všichni si k ní mohli utvořit takový hezký vztah, prosím Vás o Vaši pomoc. Věřím, že společně s Vámi se nám podaří v dětech vybudovat úctu k tomu, co vytvořili jiní. 
Pokud pozvednete hlavu, můžete si povšimnout, že se počátkem jara v korunách stromů a u teras objevily nové budky pro ptáky, které pro nás společně s tatínky vytvořili a pověsili šesťáci. Za školou nám zbudovali nový kompostér a zasadili 3 stromky, o kterých jsem Vás již informovala ve zprávě o sběru papíru. 
Každá třída má na starost svěřený úsek zahrady, se kterým již nám dlouhodobě pomáháte právě VY. Za to Vám patří velký dík :-D.
 
V minulém roce se nám od Vás rodičů podařilo získat peněžní prostředky na pořízení týpí, které od léta stojí u vchodu do zahrady a zakoupit i klec pro družinové králíky. V letošním roce jsme za zbytek peněz z této loňské sbírky zakoupili 3 nové slackline za 3 300 Kč a díky rodičům druháků už na nich mohou děti dovádět. Zbylé peníze (831 Kč) budou použity pro králíky, které chová školní družina.
 
Děkujeme a přejeme Vám i Vašim dětem mnoho příjemně strávených chvil na naší Pramínkovské zahradě.
Za všechny pedagogické pracovníky
puč Renata Štíbalová, 2.třída

 

 

Dr. MaxDěkujeme lékárně Dr. Max za příspěvky na Společenský večer.

Lékárna v Bystrci:

  • Dr. Max, Kubíčkova – za Billou v Max centru
  • Dr. Max, Jakuba Obrovského – u Lidlu, tato lékárna má velké Dermocentrum se širokou nabídkou dermokosmetiky

 

Poděkování - Karneval 

 

Středověký karneval je za námi. Poděkování patří, již tradičně Vám všem milí rodiče. A to nejen za zvolení nápaditého tématu, ale hlavně i za organizaci, věcné dárky na „stoleček splněných přání“, domácí výrobu laskomin a nepočítaně i za iniciativu přímo v den akce.

Děkujeme za příjemně strávené dopoledne. Jsme rádi, že Vás máme.

                                                                                                                             Za kolektiv školy Klára H.

 

Reakce dětí:

„Na karnevalu se mi líbil stoleček s papoušky za razítka.

                                                               Martínek 1.B.

 

„Stanoviště s malováním – Dráček podle předlohy- namaloval jsem draka s ocasem co vypadal jako větev. Na stolečku jsem si vybral krásné barevné nálepky papoušků.

                                                               Tomík 1.B tř.

 

„Nejvíc se mi líbil Miky, protože měl fousy.“

                                                               Sabinka 1.A tř.

 

„Karneval byl fajn, přetahování  lanem ve skupině byla sranda.“

                                                               Káťa 4.tř.

 

„Mě se líbilo stanoviště- Vikingové. Líbilo se mi tam mačkání papíru.“

                                                               Julča 3.tř.

 

„Bylo tam občerstvení. Byly tam věci na koupení. Vyhrál jsem dobrou cenu- mapu- kterou jsem dal do školy. Bylo to fajn.

                                                               Filda 3.tř.

 

„Líbil se mi obchod snů, koupil jsme si za razítka, ořezávátko, tyčinky a  bonbóny. Luštění morseovky bylo hrozně bezva.“

                                                               Ondrášek 1.B tř.

 

„ Mě Ondrovi Gazdovi, se mi hodně líbil maškarní ples. Nejvíce to bylo centrum –Pošli posli- a taky suvenýry. Chtěl bych to zase zopakovat.“

 

                                                               Ondra 3. tř.

 

Teepee

Milí pramínkovští rodiče, děkujeme všem, kdo přispěli na zakoupení teepe. Máme s dětmi velkou radost, že jste nám pomohli k okrášlení naší zahrady.

 

Společenský večer - poděkování

Díky účasti rodičů, prarodičů, pedagogů a žáků na Společenském večeru, jejich aktivní pomoci při organizaci se podařilo získat částku 14.922,- Kč. Tato částka bude použita na nákup sportovního provazového prvku  v ceně 15.000,- Kč na zahradu školy. 

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další společné setkání.

 

Poděkování za karneval

Obrovské poděkování za zorganizování karneval, tentokrát s tématem Antarktida, patří paní Mišunové, Viščorové, Pirtunové, Kabelkové, Trumpešové, Vrátničkové, Přibylové, Jiříkové, Kořínkové, Michálkové a panu Šauerovi, a Giačovi. Děkujeme také rodičům, kteří napekli a poslali věci na stoleček přání.

Díky tomu naše děti prožily skvělé a inspirativní dopoledne. Už nyní se těší na další světadíl, který příští rok společně navštívíme.

 

Divadélko

Prvňáčci děkují rodičům Aničky Gabašové za vánoční dárek v podobě pohádky Od srdce divadélka Na vlnce, který nám zpříjemnil čekání na Vánoce.

Děkujeme tatínkovi Tadeáška Holcnera z 1. třídy za krásný vánoční stromeček i se stojánkem. Celý prosinec už nám voní ve třídě. :-D.

Děkujeme rodičům Vojtíška Duchoně za peněžní dar na materiální vybavení 1.třídy.

 

Papírenský materiál

Děkujeme panu Otáhalovi, tatínkovi Danielka Otáhala z Rybiček, za papírenský materiál, kterým dovybavíme centra Ateliér ve třídách naší mateřské školy.

 

Výtvarné potřeby
Děkujeme mamince Lili Paulenkové za peněžní dar na výtvarné potřeby pro 1. třídu.

 

Materiální vybavení
Děkujeme rodičům Aničky Gabašové za peněžní dar na materiální vybavení 1. třídy.
 

Sponzorský dar

Děkujeme rodičům Karolínky Novákové za peněžní dar pro základní školu.

Děkujeme rodičům Oxanky Hajné za peněžní dar na materiální vybavení 2. třídy (CD přehrávač, ponk do dílny, ...).

Děkujeme rodině Novákové za peněžní dar na nákup encyklopedií a materiál do Ateliéru.

 

Exkurze na letiště

Děkujeme panu Chrástkovi, strýci Michalky Brachtlové ze 2.třídy, který uhradil platbu za exkurzi na letiště Brno – Tuřany.

 

Africká hudba ve 2. třídě

Děkujeme paní Beránkové za realizaci a sponzorování výukového programu o africké hudbě a muzikoterapii s africkými hudebními nástroji.

 

Společenský večer

Děkujeme panu Mášovi za poskytnutí občerstvení a nádobí na Společenský večer.

Poděkování patří pánům Hájkovi,  Michálkovi,  Kubátovi (rodiče žáků 1. třídy) a panu Barvíkovi za prodej občerstvení na Společenském večeru.

Prales před školou

Poslední týden v srpnu byl opět ve znamení hemžení se paní učitelek, vychovatelek a asistentek ve třídách školy i mimo ně. Po vydatných letních deštích to na naší zahradě vypadalo trochu jako v pralese. Jezírko nebylo mezi vysokou trávou ani vidět a květiny se tiše choulily pod nadvládou rychleji rostoucích rostlin, kterým my lidé říkáme plevel. Nezbylo nám tedy nic jiného, než popadnout nůžky a motyčky a pustit se do nerovného boje s přírodou, nad níž se člověk snaží zvítězit od nepaměti.

Zvítězily jsme...ale víme, že jen na chvíli. Naštěstí nám příště pomůžou už děti.

Děkuji všem „paničelkám“, které pomohly upravit záhony na naší zahradě.

Renata Štíbalová, koordinátor EVVO

 

V Pramínku jsme o prázdninách nezaháleli...

Díky všem, kteří přiložili ruku k dílu a o prázdninách se přičinili o zlepšení prostředí v našem Pramínku.

Konečně jsme se po velmi dlouhé době dočkali opravy kanalizace a propadlého chodníku před vchodem k 1. a 2. třídě. Zrealizovala se, až do „dohadování“ vstoupil Ing. Hubacz a jeho firma ŽSD. Polovinu částky za opravu uhradila MČ Bystrc a druhou část ŽSD. Díky!

Opravili jsme v oddělení Ptáčků radiátory, díky panu Vicanovi je vymalovaná nynější první třída. Problematický chodník v MŠ před oddělením Motýlků, opět díky ŽSD, „nehrozí“ úrazem. Po domluvě s odborem ŽP jsme prostříhali lípy u MŠ, které přesahovaly do chodníku u MŠ. Pedagogická ředitelka paní Mgr. Hlouchová zajistila vyřazení již nepoužitelné techniky a její odvoz spolu s  vyřazeným nábytkem, který léta hyzdil zadní část pavilonu. Ve všech třídách proběhl generální úklid a tak naši žáci díky provozním pracovnicím i pedagogům přišli 1. září do čistých a upravených tříd.

Získali jsme také dotaci od Jihomoravského kraje, která bude využita jednak na vybavení hudební činnosti školní i mimoškolní v ZŠ, dále se vybaví venkovní plocha ZŠ a MŠ sportovním nářadím, abychom přispěli ke zlepšení kondice našich dětí. V získání projektu nám velmi pomohl radou JUDr. Tomáš Kratochvíl, který přišel mezi nás též 1. září a předal knihy našim prvňáčkům, které nám poskytl darem  ÚMČ Brno – Bystrc, děkujeme.

Pan Zimmel, který se stará o opravu a údržbu v MŠ i ZŠ stihl i v nepříznivém, deštivém nečase pokosit trávníky a prořezat keře, upravit, opravit potřebné a významně pomohl, aby prostředí pro naše děti i žáky bylo příjemné. O pohodu v celém školním roce se budou snažit všichni zaměstnanci. Přejeme dětem, žákům, rodičům, zaměstnancům, aby se cítili v Pramínku příjemně a celý nový školní rok 2014/15 jsme společně prožili ve zdraví a pohodě.  Vřelé díky!

 

Mgr. Eliška Kovářová a PaedDr. Božena Havelková              září 2014