Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 9. 2016

Výprava do Lamacentra Hády

Další příjemný zářijový den jsme strávili se třeťáky v Lamacentru Hády, kde jsme kromě obdivování zvířátek měli také objednaný program s názvem „Zvířata v novém prostředí“. Zábavnou formou jsme se dozvěděli mnoho o pestrosti zvířat žijících v lomu. Získali jsme nové informace o ptácích a také jsme je poznávali podle hlasu. Ve hře „Dáme ptáčku do zobáčku“ jsme nakrmili nejenom ptačí mláďátka z papíru, ale i sebe dobrůtkami v podobě pendreků. Jak funguje včelí společenství, jsme zjistili na vlastní kůži a můžete se přesvědčit sami, jak nám tykadla a včelí oči slušeli.
Děti si nejvíce užívaly pobyt s lamami, ovcemi a kůzlaty. Mohly je krmit, hladit a dovádět s nimi. Zvířátka měla své obdivovatele a pro kus jídla vyváděla opravdu akrobatické kousky.
Na závěr děti dostaly odměnu v podobě magnetek a pracovních listů a nad fotkami z tohoto skvělého dne jsme se ještě pořádně zasmáli.
Určitě se na nás v Lamacentru můžete těšit, protože my už se nemůžeme dočkat, až vás na jaře přijdeme pozdravit a nakrmit :)

Fotogalerie Lamacentrum Hády Zvířata v novém prostředí 5.10.2015

 

zapsala paní učitelka Jarka