Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 9. 2016

Vánoce za dveřmi

Vánoce, Vánoce přicházejí a s nimi spousta aktivit, přátelé J Vánoční atmosféra na nás dýchá už celý prosinec. Velkou radost nám udělalo zdobení krásného stromečku, za jehož koupi vděčíme našim rodičům. Děkujeme. Za odměnu jsme jim i prarodičům vyrobili v dílnách krásná vánoční přáníčka. Předvánoční čas si děti zpříjemňovaly vánočními televizními vysíláními, na kterých si jako vždy daly velmi záležet.
Co znamená advent a jaké vánoční zvyky se dodržují, to jsme se dozvěděli v Centrech aktivit. Ale ne každý ví, jak se Vánoce slaví v jiných zemích, například v Anglii. Paní Michálková- maminka Davídka z 1. třídy, jakožto rodilá mluvčí, si pro nás připravila povídání o tom, jak se na Vánoce připravují Angličané. Krom zajímavostí jsme se také naučili důležitá anglická slovíčka.
K prosinci v Pramínku také patří Zimní pramínkování. Na to se vždy velmi těšíme, protože se vždy na jevišti proměníme v herce a zpěváky a rozdáváme Vánoční dárečky v podobě úžasných vystoupení. Naše třída si secvičila stínové divadlo na téma: Cesta z pradávna až do současného okamžiku. Velikánský aplaus rodičů, dětí a diváků v publiku byl pro nás největší odměnou. Posuďte sami na videu.
Velikou radost jsme měli také z vydělaných peněz na vánočním jarmarku. A že jsme si dali při vánočním tvoření záležet! Keramické ryby, dekorační stromečky a svítilničky a výborné nepečené cukroví nám přinesly finanční prostředky pro adopci zvířátka v ZOO, pro příspěvek dětem do Afriky a také vstup do zábavného parku pro naši třídu.
Šikovným dětem opravdu patří veliké poděkování a pochvala za skvělou přípravu vystoupení i jarmarku :)
Fotogalerie Vánoční tvoření
Fotogalerie Vánoční televizní vysílání
Fotogalerie Program Vánoce v Anglii s paní Michálkovou
Fotogalerie Vánoční nepečené cukroví
Fotogalerie Zimní pramínkování jarmark
Fotogalerie Zimní pramínkování - vystoupení
Fotogalerie Anglické divadlo skupina paní učitelky Renaty

zapsala paní učitelka Jarka