Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 9. 2016

Pirátská škola v přírodě

Piráti, na palubu! Odjíždíme na poslední výpravu za dobrodružstvím. Naše pirátská plavba se chýlí pomalu do prázdninového přístavu, ale ještě před tím jedeme za pokladem, který nám slíbil Kapitán Ron. Celý rok jsme získávali klíče k pokladu, ale který je ten správný? To se snad dozvíme na závěr školy v přírodě.
Nalodit, rozloučit s rodiči, poslední fotografie, plyšové kamarády do ruky a mávat, mávat, odplouváme!!!
Zdárně jsme dopluli do hotelového přístavu Na vyhlídce v Blansku. Po úvodních instrukcích, jak se zde budeme chovat, jsme se ubytovali v kajutách. Hlavně moc nezahálet. Třídní kapitánka Jarka dala první nástup a už se vyráželo na první úkol. Jako správní piráti a námořníci jsme si vyrobili pirátské čepice. Jednotlivé kajuty si pro ostatní připravily scénky a představily nám své pirátské záměry. První den jsme také stihli prozkoumat okolí a vyhrát si na místním hřišti. No a je tu večer. Rychle napsat zážitky do lodního deníku a spát. Zítra nás čeká náročný den.
A je tu 2. pirátský den. V lese jsme museli rozšifrovat novou zprávu od Kapitána Rona. Abychom mohli bedlivě sledovat, co se děje v okolí, museli si naši piráti vyrobit pirátský dalekohled. Jistě mi dáte za pravdu, že bez pořádného pokoupání v moři bychom ani nebyli piráti. (Teda alespoň v bazénu v sousedním hotelu.) To bylo něco pro malé piráty :-) Taky nás to pěkně znavilo. Jakmile dnešní zážitky napíšeme do lodního deníku, vydáme se do našich kajut. Ale co to? Našli jsme dopis od kapitánky Jarky a Pramámy Libušky, že nás čeká venku noční hra. Spolu se čtvrťáky jsme si zahráli noční kriket se světelným míčkem, který jsme museli prostrkat mezi světelnými brankami. V cíli na nás čekalo světelné překvapení- svítící náramky pro každého. No to byl prima den :) Teď už honem do postýlek, kde si necháme zdát další krásný příběh na vlnách.
Další (3.) pirátský den prožijeme na výletě. Vypravili jsme se na rozhlednu. Pohled na krajinu z výšky jsme si užili, také jsme si zahráli hry a nakoupili suvenýry domů :-) Abychom měli pirátský kostým kompletní, uzlovali jsme trička, které nám kapitánka Jarka celou noc bude batikovat ;) Hry v lese máme rádi, tak jsme ještě na jednu vyrazili. Zážitky jsme si zapsali do pirátského deníku a hurá na kutě.
Je tu čtvrtý závěrečný den. Abychom zjistili, kam máme jít hledat velký poklad Kapitána Rona, museli jsme splnit pirátské úkoly, za které jsme získali zašifrovanou zprávu.
První úkol u kapitánky byl velmi spletitý. Třeba jako uzel. Jarka nás naučila nejen Lodní uzel, ale i Ambulák, Liščí a Dračí smyčku. Skládání puzzlí pirátů se zvláštními brýlemi byl náš další úkol. Kluky piráty nejvíce bavila stavba lodičky z přírodnin a provázků. A závod v nošení vody po lžičkách byl našim 4. úkolem. Zprávu od kapitána Rona jsme rozluštili, tak jsme se mohli vydat za pokladem. Cesta byla dobrodružná a plná úkolů. Chodili jsme po skupinách a u barevných balonků cesta končí. V balonkách byl ukryt největší poklad. Kapitán Ron každému daroval do balonku nejcennější poklady života- štěstí, radost, dobré srdce, kamarády, zdraví, úsměv apod. Jeden ale také skrýval odkaz, že poklad je blízko. Nehledali jsme dlouho. Starý vykotlaný pařez jej ukrýval- huráááá :-)
Večer jsme se u táboráku jako piráti představili ostatním kamarádům z Pramínku a opekli si špekáčky.
Škola v přírodě končí a naše pirátské dobrodružství téměř také.
Poslední den jsme se nalodili a mířili k našim domovům. S POKLADEM, PRAVÝMI KAMARÁDY A NEZAPOMENUTELNÝMI ZÁŽITKY.
Ahoj mámo, táto, neuvěříš, co všechno jsme zažili… Podívejte se na fotky
.

Zapsala paní učitelka Jarka