Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 9. 2016

Druháčci v Africe

Celý týden od 17. 5. do 24. 5. 2015 se prostředí ve druhé třídě v Pramínku proměnilo v Afriku. Africký týden začal Africkou zprávou a africkým pozdravem.  

„Čáry máry ententýky poletíme do Afriky, přidržte si čepice HOP A UŽ JSME V AFRICE. Jambo! Hatujamo! Africký domorodý kmen!“

 

Všichni jsme se nastrojili do afrických kostýmů a vymysleli si africká jména. Pokračovali jsme televizním vysíláním na téma Afrika, kde jsme se od svých spolužáků dozvěděli spoustu nových informací o Africe, tvaru kontinentu, obyvatelích, afrických zvířatech a dalších zajímavostech o této krásné zemi. Rytmy bonga nás rozpohybovaly a svolávaly náš africký kmen.

Dominičkův kamarád František, student vysoké školy, nám při besedě přiblížil život v Africe. Zajímavé vypravování doplnil nádhernými fotografiemi a předměty, které si dovezl z afrického kontinentu. Přiblížil nám i místní děti a jejich školy. Děti naslouchaly s velkým úžasem.

Další den Africké zážitky pokračovaly. Africká nálada k nám přišla prostřednictvím afrických hudebních nástrojů a africké pohádky. Druháčci na vlastní kůži zažili muzikoterapii, kterou nám zajistila maminka Míše. Při tomto zážitkovém programu se děti přenesly do Afriky, vyzkoušely si hru na netradiční hudební nástroje, zažily smršť energie, která je strhla k tanci, a také relaxovaly zabalení ve svých dekách a užívaly si tento den.

V Centrech aktivit jsme také nezaháleli. Z centa Ateliér vyšla Africká zvířata. V centru Dílna vznikly krásné chýše, do kterých jsme se bohužel neschovali, zato se tam vešla naše zvířátka. I v centru Český jazyk se Afrika objevovala v textech a zajímavých úkolech.

Čeká nás i malá spolupráce se základní školou v Africe, kam budeme posílat dětem obrázky a pozdravy a těšit se zase z těch jejich :)

Hamjamo zase příště v Africe :)

Jak náš africký týden vypadal, se můžete podívat ve fotogalerii.

 

http://praminekjarka.rajce.idnes.cz/Druhacci_v_Africe/

http://praminekjarka.rajce.idnes.cz/Muzikoterapie_Africke_rytmy/

http://praminekjarka.rajce.idnes.cz/Africke_chyse/

http://praminekjarka.rajce.idnes.cz/Zviratka_Afrika/