Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 9. 2016

Den rodiny ve druhé třídě - Halloween

Po domluvě s druháčky a jejich rodiči, jsme se rozhodli, že oslavíme tento původně americký svátek – Halloween - společně a s velkou parádou.  Stalo se tak v sobotu 8. 11. 2014 v prostorách naší třídy. Týden před tímto dnem jsme s dětmi vyzdobily třídu.  V sobotu kolem 13.00 už naši třídu začala navštěvovat strašidla, čarodějnice, kočky, duchové, piráti, upíři a čarodějové.

Pro děti a rodiče byla připravena Centra aktivit- vyrábění duchů, malování Dýňáků na mandarinky, kuchtění pavoučích chuťovek, vyrábění lampionů a v neposlední řadě řešení Halloweenské matematiky a češtiny. Také jsme tancovali, zpívali a skládali monstrózní postavičky. Po celou dobu jsme se mohli občerstvovat dobrotami, které připravili a donesli rodiče. Děkujeme.

Po setmění se děti vydaly za světýlky (jejich rodiče) rozmístěné na školní zahradě, které jim rozdávaly za básničku „Koledu, koledu nebo vám něco provedu“ sladkosti. Když náhodou už světýlko nemělo žádnou koledu, děti je za trest pořádně vystrašily.

Úplně na závěr nás čekal lampionový průvod po dobrodružné stezce označené svíčkami. Temným tunelem dokonce šli největší odvážlivci samostatně a projevili tak velkou statečnost. Nikdo se neztratil a všichni doputovali zpět ke třídě.

Obohaceni spoustou zážitků a strašiologických dovedností jsme se všichni navrátili do svých domovů. Děkujeme všem zúčastněným rodičům, sourozencům, prarodičům a kamarádům za úžasný den :)

 

Fotografie zde.