Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 10. 2016

Zahradníkův týden

Měsíc září sebou přináší nejen úžasné poetické období plné barev, vůní, ale i proměn v přírodě, které jsou znatelné opravdu ze dne na den.

V rámci výuky a tématu o zahradě jsme s dětmi nemohli přírodu a její život pozorovat jen tak nečinně z lavic, ale díky možnostem a naší krásné zahradě jsme výuku vytáhli ven. Bylo skvělé sedět si na karimatce, sluníčko hřálo do zad, doznívající brukot hmyzu příjemně ladil se sluchem a děti si mohli zahrát na zahradníka- malíře a také zahradníka- objevitele živočichů.

Aby zahradníkova sklizeň nezůstala bez povšimnutí, v úterý 29. 9. přišla sklizeň za námi do třídy. S vůní ovoce a zeleniny jsme se pustili do připravených center aktivit, které měly za úkol zmapovat ovoce a zeleninu z různých úhlů pohledu. Nejen že jsme s ní malovali v ateliéru, četli si příběh a počítali denní přísun vitamínů, ale mohli jsme si prakticky dokázat přítomnost vitamínu C v ovoci, škrob v bramborách, rozdělit všechny plody do příslušných skupin a na závěr ukuchtit zajímavé rychlé, ale zdravé pokrmy.

A co bylo nejlepší? No přeci ochutnávka našich chutných dobrot.


Fotogalerie zde.