Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 11. 2016

VIDA CENTRUM

Program byl velmi nabitý a akční. Páťáci se otestovali ve všech svých smyslech a zjistili, že mnohdy jim jeden smysl opravdu nestačí.

Po řízeném programu jsme si dali v centru rozchod a žáci si tak mohli užívat atrakcí a pokusů celého areálu. Mě osobně zaujalo chemické představení s názvem Ledoléto, které bylo velmi inspirující nejen pro děti. Děvčata pak velmi nadchlo stanoviště, kde si mohly vyzkoušet práci komentátorky zpráv o počasí. To se velmi nasmály a zjistily, že povolání to není vskutku jednoduché. Hochy naopak nejvíce potěšila jízda na kole, jehož dráhou bylo natažené lano ve vzduchu. Samozřejmě, že jsme nakonec neopomenuli obchůdky se suvenýry a občerstvením, bez kterých by to nebyl přeci žádný výlet J.

Příspěvek od Mikyho P.

Ráno jsme se školou jeli do Vidy. Měli jsme tam program „Mysli na smysly“. Vyzkoušeli jsme si různé pokusy a dozvěděli jsme se hodně věcí (alespoň já). Nejhorší a nejlepší bylo chuťové centrum. Nejhorší byla hořká chuť (FUJ), ale naopak nejlepší samozřejmě byla sladká (MŇAM). Na čichacím to bylo skoro to samé. Nejhorší byl samozřejmě pepř (Á, MŮJ NOS!) a nejlepší byla například skořice. Po programu jsme měli dvě hodiny volna, které jsme prožili na atrakcích.

Zapsala puč Libuše

 

Fotogalerie zde.