Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 10. 2016

Vasrůvky nad Brnem

Dne 10. 10. 2014 jsme se vydali na terénní výuku (sdružení Rezekvítek) do okolí Brněnské přehrady. Akce nesla záhadný název Vasrůvky nad Brnem. Dlouho jsme si lámali s dětmi hlavy, proč tento záhadný název. Ze zamyšlení nás brzy vytrhlo odhalení slečny lektorky. Jde totiž o hru slov. Německy voda se řekne wasser- proto Vasrůvky. Jak prosté, že J.

Každopádně akce to byla opravdu nabitá nejen aktivitami, ale především zážitky. Děti hrály hry, stavěly řeky a rybníky z písku, shlédly fotografie zatopené vesničky Kníničky, která navždy odpočívá v hlubinách přehrady. Zároveň plnily různé úkoly, za které sbíraly indicie, jež je dovedly k odhalení živočicha, který naší planetu obývá již od dob dávných dinosaurů. A věřte nebo ne, byly a jsou to jepice.

Co však bylo největším zážitkem? Zajisté chytání vodních živočichů do sítěk a následné jejich podrobné zkoumání bystrými očky našich dětí. A že to mnohdy byly projevy radosti, když se v síťce zachytil nějaký ten vodní pavouk, bruslařka nebo nádherná jehlička. To pak byli živočichové vystaveni důsledné prohlídce pod lupou. Že jsme se při tom trošku namočili? To nám vůbec nevadilo, protože jak se říká, nejsme z cukru a trocha vody ještě nikomu neublížila.

Foto zde.