Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 12. 2016

Halloweenská oslava lidského těla 2. 11. 2016

Projekt „Lidské tělo“ jsme s páťákama zakončili opravdu ve velkém stylu. A protože se společně s ukončením našeho projektu sešel ještě jeden světový svátek Halloween, rozhodli jsme se s dětmi, že vše oslavíme najednou.

Ráno jsme se sešli v děsivých kostýmech, a mohli tak začít den nabitý informacemi a zajímavostmi o lidském těle. V centru matematika si děti zaznamenávaly svou tepovou frekvenci do grafu a porovnávaly jej s ostatními výsledky. Zároveň je čekaly netradiční úlohy o vlasech, nehtech a mozcích, ve kterých se mohly dopočítat k překvapujícím závěrům.  Ve vědách a objevech jsme se věnovali pokusu zaměřenému na vnímání barev a následně jej vystřídala kuchyňka, kde se tvořily a připravovaly opravdu děsivé pochoutky a laskominy. V českém jazyce se tvořily drsně pravdivé básničky a hrál se opravdu rychlý Doubble. V ateliéru si děti mohly vyrobit svou vlastní woodu panenku. Příjemné dopoledne jsme završili společnou hostinou všech připravených dobrot a předáním drobných odměn, které pro děti byly přichystány.

Příspěvek od Mikyho

Ve škole jsme měli centra, ve kterých jsme dělili různé úkoly. V jednom jsme si dokonce vařili. Postupně jsme sbírali kartičky (puzzle), ze kterých jsme si poskládali halloweenský obrázek. V jendom centru jsme si umotali woodu panenku. Nakonec jsme měli hostinu. Byly tam chlebíčky, muffiny a různé dobroty.

Zapsala puč Libuše

Fotogalerie zde.